Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért olyan rossz ízű a...

Miért olyan rossz ízű a McDonald’sban a tea? Az eső bekergetett, és vettem egy teát, a Lipton Yellow Label filter normális, itthon ízlik, a cukor, citrom is normális, a vízzel van valami?

Figyelt kérdés

2014. szept. 2. 10:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Már az ókori latinok megmondták:"De gustibus non est dispotandum!" ["Az ízlés nem vitatéma!"]

Azért volt olyan rossz ízű, mert neked nem ízlett...

2014. szept. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Minden tiszteletem az ókori Rómaiaké dubitus, és a tea nekem nem ízlett, de az ok-okozati összefüggés nincs feltárva még.
2014. szept. 2. 11:24
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Teázni is tudni kell.

Ha túl forró vízbe teszed bele, a tea megég, teljesen más ízű lesz, mint amilyennek lennie kellene. Ha túl langyos vízbe teszed, akkor is más ízt kapsz.

Vannak olyan fekete teák, amik 100°C-os vizet igényelnek, de vannak olyanok is, amiknek elég a 90°C.

2014. szept. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
igen, ez is igaz, és kb 90°-ban jó (zöld ~70°-ban) vártam egy kicsit.. néztem az esőt...
2014. szept. 2. 11:40
 5/17 anonim ***** válasza:
21%
Jogos a kérdés, de a mcdonalds úgy ahogy van egy gasztronómiai failure, nem csak a kajájukat nem enném, de a vízből se innék ott, és íme a kérdésed után még megerősítve is érzem az elveimet...
2014. szept. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én a Mekiben egyszer vettem gépi Lipton teát. De annak is fura íze volt! Olyan savanyú, kesernyés. A gépben vízzel hígítják fel. Én is itthon szoktam csinálni teafilteresből és az nagyon finom szokott lenni!

Egyszer vettem fesztiválon is ilyen Lipton teát, ott ilyen Lipton teás ital automatából adták, ami keveri és hűti a teát. Annak is olyan savanyú, kesernyés volt az íze mint a Mekikben kaphatóké. Szóval, nem csak a Meki teája a fura. Szerintem nem a vízzel van a gond!

2014. szept. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a hőmérséklet a gond, a mekiben szerintem nem elég forró a víz egy feketeteához, nem oldódnak ki belőle az íz és illatanyagok rendesen.
2014. szept. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
hatos: a gépi, szirupból higított üdítőknek (beleértve a jeges teát) semmi köze a filteres teához...
2014. szept. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Tudom! Nem is arra írtam! Hanem a saját tapasztalatomat írtam le a Mekis Lipton teával kapcsolatban. Filtereset még a Mekiben nem vettem, csak a gépből. Otthon szoktam inni filterest belőle! Tegnap és ma is ittam! Finom volt! :)
2014. szept. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! Az jutott eszembe tegnap, ahogy töprengtem a kérdésen, hogy talán a papírpohár miatt van, amibe a túl forró vizet teszik. Az papír, de impregnálva van, és lehet, hogy abból keveredik be, oldódik bele valami rossz íz?
2014. szept. 3. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!