Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Szentendrei Elizabeth étteremb...

Szentendrei Elizabeth étteremben miért ilyen inkorrektek a pincérek? Ezellen mit lehetne tenni? Fontos

Figyelt kérdés

Lengyel barátnőmet vittem névnapja alkalmából vacsorázni a szentenrei Elizabeth étterembe. Angolul kértük a rendelést, mert szerettem volna, ha értené, amit kérek...stb. Mivel külföldinek hittek a pincérek, felszolgálók vártunk az ételre, kereken 45 percet, úgy, hogy majdnem hogy kongott az ürességtől az egész étterem. Két pincér kijött és az egyiktől megkérdeztem angolul, hogy mikorra várható az étel, mert lassan egy órája várunk. Mondta, hogy nem tudja... Itt műr kezdett nagyon unszimpatikussá válni a hely, miután ezt megkérdeztem és válaszolt, a másik pincér megkérdezte, hogy mit kérdeztem, elkezdi:

"Ez az idebeteg tahó csak nem tud várni"

Ezutűn köpni nyelni nem tudtam... Szerintetek itt mindig ilyen volt a mentalitás? tudok ezellen tenni valamit?



#elizabeth étterem #inkorrekt rendelésfelvétel #szánalmas személyzet
2014. szept. 30. 08:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%
Az én férjem is külföldi, de soha nem beszélek magyar étteremben angolul. A csajod úgyis tudja, hogy mit rendelsz, hiszen bizonyára megbeszéltétek. Akkor mit teszed az agyad? miért nem tudtál magyarul beszélni?
2014. szept. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
23%

Ezt én sem értem, hogy miért kellett angolul rendelned? Az én férjem is külföldi, de eszembe sem jutna otthon angolul beszélni étteremben.

Legközelebb magyarul intézd.

2014. szept. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%

Amikor leparasztoztak, meg kellett volna szólalnod éks magyarsággal, hogy És akkor én ezt most fel is jegyezném a vásárlók könyvébe.


Egyébként az étterem beperelhet ezért a kérdésért, mert hitelrontás.

2014. szept. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
azért beszéltem angolul mert gondoltam, h ebből nem lesz probléma...
2014. szept. 30. 10:25
 5/16 A kérdező kommentje:
hülyeség az h hitelrontás, és a tripadvisor akkor micsoda? ...
2014. szept. 30. 10:26
 6/16 anonim ***** válasza:
26%

De miért???

Egy magyar egy magyarral miért beszél angolul? (Függetlenül attól, hogy problémának nem probléma.)


Egyébként valóban beperelhetnek hitelrontásért!

2014. szept. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
mert megbeszéltük ez már nem nagyon tartozik rátok...
2014. szept. 30. 10:29
 8/16 anonim ***** válasza:
16%

mert megbeszéltük ez már nem nagyon tartozik rátok...

Ebben igazad van. Viszont akkor ne is kérdezz, mert a kérdésed témája sem tartozik ránk.

Sokkal valószínűbb, hogy jobb kiszolgálás vártál, mint amit a magyarok kapnak. Nem jött be.

Az étterem vezetése simán feljelenthet. Ott helyben kellett volna beírnod a panaszkönyvbe.

2014. szept. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%

Utólag írj egy panaszlevelet az étterem vezetőjének, bár tényleg az lett volna a legjobb, ha ott helyben kikéred a panaszkönyvet, aztán felállsz és máshol vacsoráztok.


Amúgy nem tudom mit nem tud a többi hozzászóló megérteni. Társaságban nem illik olyan nyelven beszélni amit valaki nem ért, főleg ha van egy közös nyelv, amit mindenki ismer. És gondolom az eszetekbe se jut, hogy ha most megtörtént ez az eset, akkor máskor is megtörténik, és bunkóznak a vendégek füle hallatára. Vonuljanak hátra beszéljék meg ott, de nem úgy, hogy a vendégek is hallhassák.

2014. szept. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Ügyet Lenke ***** válasza:
83%

Milyen hitelrontás? Normálisak vagytok? Akármilyen nyelven beszélhet és beszél a vendég a pincér nem kommentél és nem tahóz le egy vendéget!!! Úgy kivágnám mint a macskát sz@rni. S ti még a kérdezőt feszítitek fel, neki abszolút semmi felróni való nincs. Kicsit ha neveltebbek és tisztelettudóbbak lennétek akkor idegen vendég előtt az ő nyelvén lehet rendelni és társalogni bárhol. S az hogy hitelrontás: "Valaki hitel képességének valótlan tények állításával való csökkentése, valaki iránti bizalom aláásása."


Itt nem valótlan semmi, csak a pincér egy paraszt ganyé. Ez tény. Kedves válaszolók fogalomzavarban szenvedtek, egy elkezd egy hülyeséget s a többi szajkózza...

2014. szept. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!