Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Görögországban, Parálián...

Greekfan kérdése:

Görögországban, Parálián milyen ketchupot és mustárt használnak?

Figyelt kérdés
A lényeg az, hogy utálom az ecetet. Nagyon. Meg lehet vele ölni. Ezért nem is eszek ketchupot és mustárt, kivéve a mekis kajában, mert ott nem érzem. Idén parálián nyaraltunk és elsőre véletlen nem ezek nélkül kértem. Volt is nagy meglepődés, hogy finom. A színe is más. Valakinek van tudomása arról, hogy mit használnak ott?

2014. okt. 7. 23:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván látatlanban nem tudom megmondani, hogy egy kis város valamelyik éttermében milyen ketchupot ettél, de:


- nem lehet hogy saját készítésű volt? A dobozok ketchupok tele vannak nyomva tartósítószerrel, állagjavítóval, színezékkel stb. Mediterrán helyen nyilván sok a paradicsom, lehet hogy ők csinálták frissen.


Pont múltkor néztem házi ketchup receptet, 10kg paradicsomhoz 1 evőkanál ecet kellett, tehát elenyészően kevés. Mondjuk én a boltiban sem érzem konkrétan az ecet ízét.

2014. okt. 8. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ügyet Lenke ***** válasza:
22%
Ketchupból is, és mustárból is keveset fogyasztok, se a lejobb eddig a Heinz(ketchup) és a Cremvustila (mustár) ami román termék, sok változattal.
2014. okt. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem házi készítésű volt, több helyen is ettünk, konkrétan majdnem mindenhol. Ugyan olyan egység nyomós dobozban volt mindenhol, valamint ugyanolyan ízű volt mindig. A mustár színe egyébként nagyon hasonlított a mekisre. Én sajnos nagyon kis mértékben is érzem, de nem is főleg a ketchupban hanem a mustárban.
2014. okt. 8. 23:50
 4/9 A kérdező kommentje:

Valaki? :/

Mellesleg a pita készítésének csínját bínját is megmondhatja valaki ;).

2014. okt. 13. 16:16
 5/9 Ügyet Lenke ***** válasza:
23%
2014. okt. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ügyet Lenke ***** válasza:
23%
2014. okt. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ügyet Lenke ***** válasza:
23%
2014. okt. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Pita alatt a valódit értem, nem ezt a zsebes izét...

A bolt jó lenne, csak valszeg magyarországra nem szállítanak.

2014. okt. 14. 19:57
 9/9 A kérdező kommentje:
No, annyi fejlemény van, hogy sikerült kiderítenem, hogy ott egyszerűen ilyen a mustár. Tudnak valamit a görögök :). Esetleg ha jár valaki arra, vagy hasonló, akkor megoldható lenne, hogy hozzon nekem? Persze anyagi dolgokat rendezve. Ha igen, légyszives privát üzenetbe jelezd! Köszönöm!
2014. okt. 25. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!