Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mennyi pizza fogy el 2000fős...

Milcsi71 kérdése:

Mennyi pizza fogy el 2000fős faluba ha nincs konkurenciánk?

Figyelt kérdés

2015. febr. 9. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez nagyban függ a falu lakosságának összetételétől. Mert ha egy öregedő falu, ahol kevés a fiatal,ott kb semennyi, mert a "nagyik" nem igen rendelnek pizzát.
2015. febr. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Attól is függ milyen Pizzát csináltok :-)
2015. febr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát nem fiatal már a falu, de vannak fiatalok,két óvoda iskola van,szerintem átlagos!
2015. febr. 9. 16:54
 4/10 A kérdező kommentje:
Remélhetöleg jó pizzát szeretnénk csinálni!
2015. febr. 9. 16:55
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyban függ a munkalehetőségektől is, és a munka mennyiségétől is.


Elmondom, mire gondolok.

Dolgoztam már 1-2 pizzériában , és általánosságban a következőt figyeltem meg.

Ha jó idő van, és inkább sétálgatnak, kirándulnak, strandolnak, stb,

vagy sokat melóznak, akkor rendelnek rengeteg pizzát, mert nem érnek rá főzni.


Ha rossz idő van, vagy ünnepek vannak, ne adj isten a munkanélküliség, vagy kevés munka, vagy szabadság , egyéb ilyen okokból otthon vannak, akkor inkább főznek valamit.

Ilyenkor drasztikusan esik a forgalom.


Meg olyan szempontból is érdekes a falu és a munkalehetőség viszonya, hogy bizony sok falu van, ahol nehéz elhelyezkedni, alig van meló, ha van, az is minimálbért fizet.

Itt sokan anyagi okokból nem rendelnek kaját, inkább elkészítik maguk.


Azt is megfigyeltem, ha pl van a közelben egy komolyabb gyár, ami stabil megélhetést biztosít, és tervezhetőbb az emberek élete, az olyan helyeken is jobb a forgalom.

2015. febr. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyósomék ekkora faluban laknak, ott bezárt az egyetlen étterem. Ők tipikus falu, mindenki magának főz mert kevés a pénz de a kertből van alapanyag; dolgozni máshová járnak: vagy visznek kaját vagy gyári menzán esznek. Egyedül a lagzikra rendeltek kaját, de arra meg nem pizzát, nyilván.
2015. febr. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
valószinüleg nem csak pizzát fogunk árulni!
2015. febr. 9. 17:28
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Hát, szerintem nem az év ötlete!
2015. febr. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kb. ilyen létszámú faluban nyílt egy pizzéria, nagyon finom pizzát sütöttek. Nem sokkal később be is zárt. Beszéltem a tulajjal, nagyon csalódott volt, jó ötletnek tartotta, mégsem volt forgalom.

A néhány fiatal inkább a közeli városba ment szórakozni, vagy beülni enni valamit, az idősebbek meg nem voltak rá vevők.

Szóval nálunk annyi pizza sem fogyott, hogy a rezsit tudta volna fizetni belőle a tulajdonos.

2015. febr. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én lakhelyem egy 4000-es falu.


Régebben voltak gyorséttermi próbálkozások, de mind befuccsolt.

2 étterem van, az egyik döcögve ugyan, de megy (kis, házias étterem, kiszállítással, korrekt árakkal) ; a konkurenciája pedig egy kis panzió-étterem. Azért is van nagy sikere, mert kiváló esküvőhely egyben-


Pedig 2 város között vagyunk, itt 1 nagy forgalmú és OLCSÓ(!!) áruház, pizzázó és gyorsétterem itt még nem maradt meg.

2015. febr. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!