Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Borravalot ugye illene megkosz...

Borravalot ugye illene megkoszonni nem?

Figyelt kérdés
Szombaton egy ismerosommel a westendben levo TGI Friday nevu etterembe ultunk be desszertezni. Mikor rendeztem a szamlat, ami 3600 valamennyi volt mondtam a kiscsajnak (aki addig, vagy 2 szer jott az asztalunkhoz, hogy milyen a fagyi...), hoigy 4000 ft bol kernek. Erre semmi koszi vagy valami, csak odaadta a visszajarot, meg megemlitette, hogy azonnal adja a blokkot. WTF moindtam magamban.

2015. febr. 24. 09:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Persze, de ha nem adtál volna borravalót, akkor is illett volna köszönömöt mondani, amikor átnyújtod a pénzt.
2015. febr. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%

"...a westendben levo TGI Friday nevu ..."

"...a kiscsajnak (aki addig, vagy 2 szer jott az asztalunkhoz,..."


Mégis,mit vártál? Örülj,hogy le nem köpött.Az egy pénzmosoda,nem étterem.

2015. febr. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kedves 2es, az tuti, hogy nem penzmosoda, tomve voltak, kb a legeldugotabb helyre vezettek minket es kerdeztuk, h nem lehetne-e vmi kellemesebbre, mondtak, hogy 2 ceges buli is lesz es kb kibereltek a fele ettermet, a masik fele meg televolt vendegekkel. Nagyon jol megy az a hely.
2015. febr. 24. 15:24
 4/13 anonim ***** válasza:
21%
De ilyen helyen nem adunk borravalót.
2015. febr. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
29%

Mit jelent az, hogy "4000Ft-ból kérnék"? Bocs, de nem értem.

Szerintem ez azt jelenti, hogy 4000-et adtál oda és 4000-ből kéred vissza az összeset. Nem azt kellene inkább mondanod, hogy "nem kérek visszajárót"? Sokkal egyértelműbb...

2015. márc. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5-os te nagyon gyökér vagy!!!! 10el fizettem 4000 fából kértem vissza. Érted már taho!?
2015. márc. 31. 14:28
 7/13 anonim válasza:
32%

Akkor személyeskedjünk, ha ezt akarod.

Most már értem, hogy miért nem köszönte meg. Ilyen "gyökeret" mint Te vagy még ki se szolgálnék! És a tudod kidet tahózd meg gyökerezd, s.fej!!! Egyébként is egyértelmű kérdést feltenni... látszik, hogy ki a "tahó", ki nem biztos az illemben... A kis csajnak meg egy nap több olyan tahót kell kiszolgálni mint Te vagy, ezért igazán elnézhetnéd neki. Vagy Te még sose felejtettél még el mondjuk köszönni? Kár az egészért egy billentyűt is leütni. Engem még az se zavarna ha nem köszönne. Mert leszarom! De ha Te ilyen beképzelt tuskó vagy, hogy már pedig neked muszáj megköszönni mindent, -mert ennyit tanultál csak a szüleidtől-, és tövig ki kell nyalatni a seggedet, akkor bocs. Gondolom a "megbocsájtás" és "elnézés" szavakat nem is ismered.

Amúgy meg ha 3600Ft az összeg 10 ezret fizetsz és 4 ezerből kérsz (vissza), akkor a 10 ezerből 400Ft-ot kapsz vissza és 6000Ft a borravaló. Ennyit meg nem hiszem, hogy adtál volna... És nem érdekel, hogy az idióta logikátlan emberek, hogy értelmezik ezt az elcseszett mondatot, de akkor is ez így ezt jelenti!!! Attól, hogy használsz valamit, még nem biztos, hogy értelmes, úgy ahogy Te sem vagy az!

Én inkább ezeket használom: "kerekítsünk 4000-re", "legyen akkor 4000", "6000-et kérek vissza".

A fatherom is sajnos rosszul mondja mindig...

2015. ápr. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Te nagyon hülye vagy öcsém!!!! És ha szolgáltató iparban van vki, akkor bizony, tudnia kell az úgy telt kezelni illedelmesen!
2015. ápr. 5. 14:23
 9/13 anonim válasza:
43%
Az aki még írni sem tud...
2015. ápr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Autocorrect es nincs kulon magyar funkcio, te Einstein
2015. ápr. 5. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!