Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Olyan étteremben, ahol van...

Olyan étteremben, ahol van élő cigányzene, mennyi pénzt szokás/illik adni a cigányoknak, ha az ember rendel egy dalt? A dal előtt vagy után kell odaadni?

Figyelt kérdés
Gondolom függ attól is, hogy egy prímás egyedül játszik, vagy van 4-6 zenész, meg attól is, mennyire drága, "előkelő" hely. Ha példákat írnátok, az jó lenne, de mondjuk egy átlagos árakkal működő étteremben Budapesten (4-7 ezer egy vacsora/fő).

2015. márc. 22. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
10-20
2015. márc. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell adni, elveszik azok maguktól. XD
2015. márc. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Papírpénzt illik adni. Innentől kezdve rajtad múlik. De én igazából úgy gondolom, hogy egy számért bőven elég 500 ft. Max 1000, ha nagyon meg akarod támogatni a családot.


Azt hogy mikor kell odaadni, azt szerintem észre fogod venni. Amikor közel jön, és kezet fogtok. De szerintem utána illik, mivel ez egy szolgáltatás, így annak függvényében fizetsz, mennyire tetszett.

2015. márc. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Mindenképpen előre illik és érdemes is fizetni.


Mivel a szolgáltatás része az maga a zene, külön számokat rendelni egyértelműen fizetés után tudsz, különben baromira nem fog veled foglalkozni.


1 nótáért 1000 ft teljesen rendben van.

De úgy is csinálhatod, hogy adsz mondjuk egy 5-öst, azért játszanak mondjuk fél óráig.

2015. ápr. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
81%
Étteremben: Cigánypecsenye van? pincér: Van, de akkor zene nincs :D bocsesz nem hagyhattam ki :D
2020. jún. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A 90-es évek második felében úgy jött oda a prímás - hívás nélkül - hogy egy 1000-es volt a vonójába fűzve. Akkor ez volt a legnagyobb címlet. Nem volt extra drága hely.
2021. máj. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt kedvemre a dolog, de odajött az asztalunkhoz a cigány. Azt mondja eljátszik valamit amit szeretnék - mindent ismer csak mondjam mit szeretnék.

Mondtam egy nem is létező számot, gondoltam csalódottan elmegy - hát nem, eljátszotta azt is azon nyomban....

2022. jan. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!