Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Egy étteremben szerintetek...

Egy étteremben szerintetek mennyi elfogadható, hogy a pincér, ahogy megettem a kajámat, még le se tettem a villát, már jön is és viszi el az üres tányért, poharat?

Figyelt kérdés

Szerintem illetlen dolog, egyrészt olyan érzést kelt, hogy oké, megetted, fizess és távozz, mintha bűn lenne még 5-10 percig ott maradni utána és beszélgetni azokkal akikkel mentem. Én nem azért csinálják mert mondjuk kell a hely, mert az asztalok fele üres...

És tényleg rendszeresen odajönnek az asztalhoz és viszik el, ami üres, ha kell 5 percenként ellenőrzik. Ez tök kellemetlen, a beszélgetést például rendszeresen fel kell függeszteni addig, ameddig ő ott pakol. Persze lehet, hogy azért csinálják, hogy ne legyen útba az üres tányér, de az éttermek többségében akkor pakolnak el az asztalról ha távozott minden vendég, és nem közbe pakolgatnak.



2014. jan. 18. 23:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
10%

Sztem meg nincs elég tányér, kell az újabb vendékeknek de addig még el is kell mosogatni :D



Csóró helyre jársz, ahol még tányérra se futja!



Mi lehet a kajába?

2014. jan. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az étteremben a tányért akkor viszik el, ha a vendég a párhuzamosan lévő, zárt evőeszközzel jelzi, hogy végzett azzal a fogással.
2014. jan. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ó, az én tányéromat akkor el szokták akarni vinni, amikor még be se fejeztem, csak leraktam a villát egy percre (nem párhuzamosan a késsel). Ilyenkor közlöm, hogy ne s annyi. S ha elviszik a tányért, attól még simán maradhat az ember, ha akar, mi legalábbis szoktunk, inkább az a gond, hogy én mennék, de sokáig kell várni a számlára...

A fenti elég sok étteremben előfordult már velem.

2014. jan. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Ja ez olyan mint a windózba az ablakoknál?


A kocka a terülj asztal a _ meg a leszed?

2014. jan. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
Szegénységem jó oldala,nincs ilyen problémám :-)
2014. jan. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Így már jártunk mi is nem is egyszer. Volt, hogy az asztal mellett állt a pincér, lesve megettük már a kaját. A férjem szokott is szólni, hogy ne bámulja már ki az ételt a szájából. Mi sosem rakjuk keresztbe az evőeszközt, pontosan azért, hogy ne vigyék el egyből a tányért, míg az ételt le sem nyeltem, de felkapják és viszik..Bosszantó, és meg is fogadjuk,hogy ide se jövünk többé..:)
2014. jan. 19. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nos, igy tanítják az iskolaban. A vendég elől azonnal le kell szedni az üres tányért, hogy ne a rendetlenségben üljön. A szabály szerint viszont olyan nincs, hogy a társaság egyik tagjának kiürül a tányérra, a másiké még nem es elviszik az üreset. Meg kell várni, amig mindenki befejezi az étkezést. Egy pincér.
2014. jan. 19. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem a pincér hibája!


Magyarországon így tanítják a felszolgálókat, a hamutartót üríteni kell 1-2 csikk után, üres tányért, poharat, stb le kell szedni, hogy nem disznóólban üljön a vendég, stb.


Meg mivel így tanítják őket, és az előző generációkat is, ezért a munkaadó részéről is ez az elvárás.

Ha valaki nem így csinálja, azt b-aszogatják.

Meg saját maguk miatt is csinálják, mert sok vendég jobban jattol, ha érzi az állandó törődést.


Az olyan helyen, ahol csak a vendég távozása után rámolnak le, vagy beleszarik a góré, hogy lustálkodik a felszolgáló, vagy annyira be vannak úszva, hogy csak akkor van rá idő.


Ezzel együtt külföldi vendégeknél gyakran tapasztalható az a szemlélet, ami neked is van, hogy ennek van egy olyan sugallata, mint ha siettetnék a vendéget.

És ezt a felszolgálóknak is jelzik néha, mert idegen számukra a mi szabályaink.

Náluk nehezebb belőni az ideális lerámolási időt.


Pl ha több órán keresztül ott maradnak, akkor mikor kell lerámolni?

Órákig szikkadjon előttük a tányér az ételmaradványokkal?

Pl mikor már kávéznak, akkor is ott kelljen szagolni a fokhagymás pörköltszaftot?

Vagy az üres poharakat mikor kell leszedni, ha már nincs az asztalon 1 cm szabad hely sem?


Szóval nem olyan egyszerű mindenkinek megfelelni, ezért az egyszerűség, és az egységesség miatt a legtöbb helyen a tanultak alapján járnak el, és folyamatos rendet tartanak az asztalon.

2014. jan. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kell elvinni, mikor a vendég ennek megfelelően (evőeszközös párhuzamosan lerakva) jelzést ad, hogy végzett. Ez nem azt jelenti, hogy el kell menned, csak azt, hogy ne legyen útban a tányér, és ne büdösödjön ott a maradék.


Amíg az evőeszközös úgy vannak lerakva, hogy keresztezik egymást, a pincér nem nyúl a tányérhoz.

2014. jan. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A masodiknak van igaza. Voltam olyan felsokategorias etteremben,ahol megettem a fogasom,de az evoeszkozom nem allt ugy,hogy azt mutassa,vegeztem volna,igy a pincer nem vitte el a tanyerom. Mikor megkerdeztem miert,kozolte teljesen normalis modon,hogy nem viheti el,mig az evoeszkozom azt mutatja,hogy meg nem vegeztem. Teljesen korrekt szerintem.
2014. jan. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!