Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mennyi borravalót illik adni?

Mennyi borravalót illik adni?

Figyelt kérdés
Hétvégén tartjuk a szülinapomat és 23.870 Ft-ért rendelünk pizzát. (Már kiválasztottam, hogy milyeneket és kiszámoltam, pontosan ennyibe fog kerülni.) Ekkora összegnél mennyi borravalót illik adni?

2015. márc. 31. 11:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%
Csak kerekítsd fel 25-re és kész. De ha nagyon ragaszkodsz az illemhez, akkor 10százalékot számolj.
2015. márc. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
37%
Mi az hogy illik? Ha akarsz adsz, ha nem akarsz, akkor nem adsz! Ilyen egyszerű.
2015. márc. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
"Hivatalosan" 10%
2015. márc. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
48%
Aki 23 rugot ki tud fizetni pizzara, az szerintem ne halljon mar bele 2 rugo jattba sem, ennyit illene adni.
2015. márc. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is 25-26 ezerre gondoltam.
2015. márc. 31. 13:24
 6/18 anonim ***** válasza:
58%

"Aki 23 rugot ki tud fizetni pizzara, az szerintem ne halljon mar bele 2 rugo jattba sem, ennyit illene adni."


Aham. Aki meg ki tud adni kétszázezret síútra, annak ne lássa el az orvos a törött lábát, csak ha neki is ad egy ötvenezret? Ha ki tudtál adni az autódra egymilliót, akkor a szerelőnek is otthagysz illemből jattot? A közértben, ha a húsvéti nagybevásárlásnál otthagysz ugyanígy 23 ezeet, akkor adsz a kasszásnak két rugónyi borravalót?

2015. márc. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
27%
6#, latom neked gondot okoz a borravalo fogalmanak felfogasa. :)
2015. márc. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
24%

10%-ot illik adni.

Ahogy láthatod, igen sokan nem ismerik az illemet, de az csupán arra bizonyíték, hogy sok a kulturálatlan gyökér.

2015. márc. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
46%
10%-ot szokás. De fejlett országokban nem adunk borravalót a futárnak.. Az más kérdés, hogy Magyarország ott tart ahol tart. Én is utálok adni a mocskos bunkó sutyerákoknak, de sajnos muszáj, mert látod megszólják az embert. Sőt, ha nem adsz, még a végén meg is vernek, vagy esetleg leköpnek. Kinek hiányzik ez? Inkább legyen boldog a 10%-ával.
2015. márc. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
55%

Előző!

Egy fejlett országban egy pizza 12 euró, ami nálunk kb 5!!!

Ugyanolyan élelmiszer árak mellett!

Persze, hogy nincs jatt.

Minek lenne, olyan eladási árral dolgoznak, hogy fölösleges, és mivel ezt megtehetik, így nincs is benne a kultúrájukban, szokásaikban, hogy adni illik.


Ellentétben Magyarországgal, ahol Harmad annyi eladási árral lehet dolgozni, dupla annyi adó mellett.


Ha itt is 3500-4000 ft lenne egy 32-es pizza, itt se kéne borravalót adni.

Csak épp becsődölne a pizzéria, mert a kutya nem rendelne onnan.

2015. ápr. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!