Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » A McDonald's hamburgerei...

A McDonald's hamburgerei miért lennének egészségtelenek?

Figyelt kérdés
hiszen tele van egészséges zöldséggel mint például paradicsom, hagyma, saláta, uborka, és van benne sajt is és hús, azokban is mi az egészségtelen?
2015. máj. 24. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Ezt nem értem én sem. Még egy év után szabad levegőn sincs semmi baja. Ez lehet a legbiztonságosabb élelmiszer.
2015. máj. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Pl amit életük során felszívnak, permetezőszereket, nehézfémeket stb. Ehhez hozzájönnek még az adalékok.
2015. máj. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

"hiszen tele van egészséges zöldséggel mint például paradicsom, hagyma, saláta, uborka"


Ez most komoly?

Belebsznak pár zöldet=egészséges?


[link]

2015. máj. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
nagyon zsíros, nagyon sós, tele van tartósítószerrel, és még lehetne sorolni
2015. máj. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
mert az mű kaja azért.
2015. máj. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem eszed rendszeresen, nem eszel sokat, akkor nem egészségtelen.

Ha gyakran eszed, az nem túl jó, mert sok benne a tartósító, adalékanyag, viszont hamar megéhezel tőle. Ezért több kalóriát veszel magadhoz, mint kéne.

2015. máj. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

Tényleg jó kérdés.


1) És ezt próbáltad már sima otthoni szendviccsel is? Nekem már maradt a táskámban véletlenül egy félévig szendvics, kb pont ugyanúgy nézett ki, mint mikor elraktam. Be se penészedett, csak kicsit összeszáradt, ahogy a híres mekis szendvicsek is szoktak. A sózás, hőkezelés, szárítás mind a hagyományos népi tartósításban is bevett gyakorlat. Akkor most csodálkozunk, hogy a mekis szendvics sem penészedik meg rothad össze?

2) Hacsak nem otthon termeszted magadnak, akkor ez igaz az összes többi kereskedelemben nagy forgalomban kapható zöldségre. De még a piacon árultakra is, máskülönben permetezés nélkül a termés nagy részét elvinnék a kártevők, betegségek. Vagy megveheted bioban jóval drágábban, ahol belekalkulálják a veszteséget az árba.

3) Szuper, van benne 4 összetevő. És?

4) Zsíros, sós. Ezzel alapvetően semmi baj nincs. Akkor van baj, ha ezekből túl sokat viszel be a szervezetedbe. Cserében minden tálca kaja alá berakják a papírt az összes ételükről, ami tartalmazza az összetételt, energiatartalmat, de még százalékos arányban is megmutatják, miből mennyit jelent egy adag egy embernek. Ennél többet mit vársz? Melyik étteremben kapsz mellé ilyet? Vagy ha otthon főzöl bármit is, akkor tisztában leszel ezekkel? Főleg a hagyományos magyar ételeket tekintve mennyivel "rosszabb" egy ugyanakkora adagnyi mekis kaja?

2015. máj. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

A hagyományos magyar ételeket is el lehet készíteni normálisan, nem tocsogósan vagy zöldséges alternatívákkal.

Nekem van egy barátom, aki szinte napi rendszerességgel eszik a mekiben, és elég sok egészségügyi baja van, az egyik orvos (gasztroenterológus)lényegében eltiltotta ettől az étrendtől. De ő is mindig mentegeti a dolgot.

És nem, nincsen tele zöldséggel. Az a kevés cucc, amit beletesznek semmit sem nyom a latba.

2015. máj. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszem hogy egészségtelenebb lenne mint egy otthon elkészített szendvics. A probléma inkább az, hogy a húshoz már eleve adnak "köretet", azaz a zsömlét; majd ehhez még hozzájön a brutális adag sültkrumpli, ami egy tényleg értelmetlen szénhidrátbomba. Esetleg betol még utána az ember valami desszertet meg egy üdítőt. Ez így már túl sok, és a tápanyagok összetétele is baromi rossz. De ugye ugyanez akár a borsófőzelékről és a rántotthúsról is elmondható...
2015. máj. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

Mert van konkurencia akiknek jó ha terjesztik róla ezt, illetve az embereknek jól esik szidni mindent, ilyen egyszerű a dolog.


Mióta MO-n van, heti több alkalommal járok, elmúltam 50 és mégse híztam el, nincs semmi bajom... sőt, évente járok szimpla ellenőrzésre, és ott se találtak semmit, szóval egészséges vagyok minden téren, vajon hogy lehet ez?

2015. máj. 25. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!