Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Tegnap Fonyódon koncert előtt...

Tegnap Fonyódon koncert előtt vacsorázni szerettünk volna (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
Hárman rendeltünk egy töltött lángost, gyros tálat és egy cordont rizzsel. Kb 45 perc várakozás után meguntuk és eljöttünk. Normális szerintetek, hogy ennyi időt kellett várnunk? Az étteremben sokan voltak, de a pincéreknek nem akadt túl sok dolguk. Ha megakad a kiszolgálás a konyhán nem az lenne a minimum, hogy odaküldenének egy pincért valami kamuval, hogy megharapta egy borz a főszakácsot, ezért még várni kell az ételre, vagy ilyesmi?
2015. júl. 27. 16:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Nem normális, de sajnos vannak ilyen helyek. Egy normál étteremben, ha rendeltetek előtt elvest vagy aperitifet és csúcsforgalom van, még megérteném. De egy lángosra??
2015. júl. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Csúcsidőben normális. AZ is, hogy a pincérnek kevesebb a dolga, mint a szakácsnak. Nyilván nem akadt meg a kiszolgálás, csak érkezési sorrendben csinálták a blokkokat.

De azért odamehetett volna egy pincér, nem kamu indokkal, hanem valóssal, hogy várni kell.


Tudod manapság dolgozik 2 ember a konyhán, és amikor megülik az éttermet, nehéz tartani az időt...


Üdv: egy vendéglátós. (férjemnek ezért van elege a szakács szakmából, mert mindenkinek minden 5 perc alatt kell...)

2015. júl. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Ja, és kedves 1! Ha van bent 10 blokk, és bejön egy lángos rendelés, nem fognak mindent eldobni, csak hogy azt megsüssék gyorsan (főleg, hogy másik 2 kaja is van mellette)...
2015. júl. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%

3. Ha jól értem nem rendes étterem volt, a felsorolt ételek alapján. Az ilyesminek tényleg nem szabadna 45 percig tartania.


Normális helyen pedig nincsen 5 pincér egy szakácsra, hanem olyan arányban vannak, hogy annyi vendéget lehessen kiszolgálni, amennyire sütni is tudnak emberi kereteken belül. A pincérnek pedig kutya kötelessége lenne szólnia, amikor beültök, hogy eltarthat egy ideig, mire elkészül az étel, és felajánlania, hogy kértek-e aperitif-et, előételt, levest vagy salátát előtte - már ha normális helyről beszélnénk. De mint látjuk, egész biztosan valami gyorsétterem jellegű hely volt, ott pedig minden, csak nem normális a 45 perces várakozás!

2015. júl. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Ha nem tetszik, főzzél magadnak! Én nem vagyok vendéglátós, de dolgoztam konyhán a Balatonnál, és mivel kevesen vannak bent, nem lesz 5 perc múlva kaja. Ha nincs időd, nem kell beülni. Az meg, hogy a pincéreknek nincs sok dolguk, semmit nem jelent. Attól még annak az 1, maximum 2 szakácsnak, aki egy konyhát visz júliusban, lehet. (Zárójelben jegyezném meg, hogy ugyan nem tudom, de mivel sok szakács költözik Ausztriába, Németországba, ott biztosan nem így mennek a dolgok, nem hiszem, hogy ehhez vannak szokva. Mégis érdekes módon, ha valaki reklamált az idő miatt, az csakis magyar volt. Se a németek, se az osztrákok nem tették, beszélgettek, nevetgéltek, ittak. De megjegyzem, ugyanez volt a szlovákokkal, csehekkel, svédekkel, észtekkel, olaszokkal, franciákkal. Egy japán házaspár fél órát várt a levesre, a főételre legalább háromnegyed órát, ráadásul 5 perc különbséggel lett nekik kivíve, de ezt utána meg sem említették, csak annyit üzentek a szakácsnak, hogy minden nagyon finom volt.)
2015. júl. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Főzök én magamnak, de ha étterembe megyek, igenis elvárom a szolgáltatást - illetve legalább az információt, ha extra hosszú várakozásra kell számítanom. Ahol erre nem képesek, olyan helyre nem költöm a pénzemet. Szánalmas.
2015. júl. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#5 azért nem lehetsz matekzseni, ha a történetben szereplő 40-45 perces várakozásból 5 percet hoztál ki valahogy.
2015. júl. 27. 18:12
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyébként a Fapipáról van szó, szóval azért nem egy strandbüfé színvonalra számítottunk. Mondjuk lehet már akkor fel kellett volna állni, amikor kihozták az étlapokat és kb minden második oldalon a nejlonon belül egy-több szétkenődött muslicaszerűséget találtunk...
2015. júl. 27. 18:16
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom, hol olvastad, hogy 5 percet hoztam ki belőle, csak annyit írtam, hogy gondolhattad, hogy 5 percen belül nem lesz kaja július végén, este
2015. júl. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 közben rájöttem hogy nem nekem írtad, hanem a másik kommentelőnek :)
2015. júl. 27. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!