Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Kürtőskalács sütést családi...

Kürtőskalács sütést családi vállalkozásban érdemes -e létrehozni? Meg lehet-e belőle élni?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozó vagyok,szeretném bővíteni a vállalkozásom kürtőskalács sütéssel.Vásárokba,piacokra,falunapokra szeretnénk járni árusítani.Családi vállalkozás keretein belül szeretném végezni (férj,két tizenéves gyermek).Nem szeretnék alkalmazottat felvenni.A mai világban nehéz vállalkozni,nagyon félek a sikertelenségtől.Nem milliomos akarok lenni,csak a családomnak biztos megélhetést szeretnék nyújtani. A munkától sosem féltem.Tanácsaitokat várnám.

2015. nov. 9. 15:35
 1/4 anonim válasza:
100%
szerintem bukni nem buksz vele, egy próbát megér. Én is imádom, de csak akkor, ha friss és még meleg :) sokan szoktak sorban állni érte, és ha nagyon finom, akkor hamar híre megy, főleg, ha 300-400 forintnál nem lesz drágább. Nem tudom, hogy meg lehet-e belőle gazdagodni, de szerintem veszteség nem fog érni
2015. nov. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyire lehet belőle megélni, ehhez lényegesen jobban bele kéne merülni, piackutatást végezni, mennyi rá az igény, mennyit lehet eladni, milyen mozgástér van, ami a lehetőségeket (árulást, termelést) illeti.


Az viszont biztos, hogy az egyik legkisebb kockázatot jelenti, hiszen a felszerelésen sokat nem tudsz bukni, azt ugyanúgy eladhatod, ha nem megy

Magának a terméknek az előállítása pedig ennél kisebb költségvetésű már nem is lehetne!


Ezért kezdték sokan lángossal, (szintén kelt tészta) vattacukorral (szintén kis költségvetésű) pizzával (csak kiszállításra, egy éteremhez képeszt szintén aránylag kis befektetés) .


Szerintem ha nagyjából ismered, mikor hol van lehetőség jelentősebb mennyiségben termelni, és van olyan anyagi háttered, hogy bevállald, hogy 1 évig finanszírozd a vállalkozást, (akárhogy is megy) akkor érdemes belefogni!

2015. nov. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a biztatásokat,én is hasonló képpen gondolkodom.Két fiam van 12 és 15 évesek.Egyelőre tetszik nekik az ötlet.Remélem akkor sem ijednek meg,ha egész nap a sütő mellett kell állni.Igaz,ez idény jellegű,nem napi munkáról van szó.A párom nem nagyon támogat, a büfét szajkózza.Az viszont nagy befektetés lenne,és kevésbé látom,hogy sikeres lenne.Kürtőskalács sütő gépet faszeneset szeretnék,úgy gondolom az az igzi,eredeti kalács.
2015. nov. 10. 11:24
 4/4 anonim ***** válasza:
Sikerült vallalkozni piacon?
2023. márc. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!