Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Melyik hatóság illetékes, ha...

Melyik hatóság illetékes, ha nagyon durva gyomorrontást kaptam egy gyorsétteremben?

Figyelt kérdés

Tegnap kínait ebédeltem (egy központi és ismert helyen). Éreztem, hogy a húsnak kicsit furcsa volt a szaga, de a fűszerezés eléggé elnyomta, nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Hazaérve nagyon durva gyomorrontást kaptam.

Mit lehet tenni ilyenkor? (Gondolom, utólag már nem sokat) Lehet valahol panaszt tenni ez ügyben?



2015. nov. 30. 10:57
 1/8 anonim válasza:
100%
NÉBIH
2015. nov. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Azért azt elárulod, pontosan melyik helyről van szó?

Már azzal bosszút állsz rajtuk, ha kevesebb ember megy oda..

2015. nov. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Konkrét helyet nem szeretnék mondani (nem tudom, hogy szabályzatba ütközik-e, pláne nem akarok negatív kampányt, vagy üzletrontást) de a hely a Móricz Zsigmond Körtér közvetlen környezetében van.


Alapvetően jó hely, többször ettünk már ott (és eddig sosem volt baj a hellyel) de valamiért ez a kajájuk sajnos nagyon kicsinált.. Van ez így.

2015. nov. 30. 11:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogyha egyébként meg vagy elégedve, akkor talán először ott kéne jelezned, hogy a tegnapi kajával gond volt.

Vagy a NÉBIH-nél tehetsz bejelentés és talán ellenőrzik a bejelentésed alapján. És talán találnak valamit.

2015. nov. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A bejelentés csak akkor megalapozott, ha van hozzá egy legalább háziorvosi dokumentum, ami igazolja a történést.
2015. nov. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazolás nélkül nem szállnak ki, viszont tehetsz náluk névtelen bejelentést, aminek hatására talán kiszállnak és ellenőrzik, talán nem.
2015. nov. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
Egyébként ha ott voltál, amiből a Móricz környékén kettő is van, és ugyanaz a cég, akkor a bosszú meg felesleges, mert elhiszem, hogy a gyomorrontás elég rossz, sőt, súlyos is lehet, viszont pl én meg a baráti köröm évek óta elég gyakran eszünk ott és egyszer sem volt gond az étellel. Célszerűbb ha bemész és elmeséled, hogy x napon rosszul voltál xy ételtől, tudnak-e erről, jelezte-e más is, nem hiszem, hogy leharapnák a fejed. Neked is jobb lenne, meg nekik is.
2015. nov. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Orvos, ÁNTSZ - mivel az, hogy rosszul lett egy ember még nem elég bizonyíték - persze tömeges megbetegedés esetén más a helyzet.

Magával az étteremmel valóban a NÉBIH foglalkozik.

2015. nov. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!