Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Budapesti éttermekben milyen...

Budapesti éttermekben milyen szintű nyelvtudás az elvárt ha pincérként szeretnék dolgozni?

Figyelt kérdés

Felszeretnék jövőre költözni BP-re és pincérként szeretnék elhelyezkedni.. Van egy kis tapasztalatom vendéglátásban illetve németül középszinten beszélek..

de Pesten minden álláshirdetésben folyékony angolt kérnek.. ez milyen szintet jelent a gyakorlatban?



2015. dec. 10. 17:23
 1/4 anonim válasza:
74%
Ez többnyire a társalgási szintet jelenti és persze a szakmait is. Azaz eszközök,ételek és italok neveit kell tudnod esetleg pár szóban az étel elkészítéséről is kell tudnod beszélni a vendégnek.
2015. dec. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem az angoltudásom egyelőre igencsak hiányos sajnos, a főbb kifejezéseket mondjuk tudom, de ez azért a folyékony szinttől eléggé messze van... így szerintetek találhatok melót azért? persze nem elit étteremre gondolok, de nem is vmi lebújban szeretnék dolgozni azért..
2015. dec. 10. 17:28
 3/4 A kérdező kommentje:

aha értem köszi,


igazából amilyen álláshirdetések vannak, nem is értem.. vagyis persze értem, hogy minden munkáltató a tutinyerő embert szeretné megtalálni... de ha abból indulok ki h milyen az idegennyelv helyzete itthon ill. aki jól beszéli az lelép.. egyes hirdetések nonszenszek

2015. dec. 10. 17:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha pincérnek elvileg elég, amit az #1-es írt. A szakmai szókincs meghatározó, kisebb nyelvtani hibát jobban elnéznek, mint a szótévesztést. Fontosabb inkább egy második nyelv megtanulása, mint az irodalmi szint.

Az interjú során úgyis beszélned kell angolul, figyelj a kritikára, illetve arra, mivel próbálnak "beugratni". Ha elutasítanak, akkor is szerzel némi, a következő helyen hasznosítható tapasztalatot.

2021. jan. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!