Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Én mint vállalkozó egy italker...

Én mint vállalkozó egy italkerben vásárolok üres csattos üvegeket és én azt feltöltöm pl. szörpel akkor nyugod szívvel eladhatom? Vagy meg kell keresnem valakit hogy adja áldását és engedélyét az üveg használatához?

Figyelt kérdés

#csattosüveg
2016. jan. 7. 13:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, áldás kell(ene) rá, ami valószínű rengeteg procedúra, de, ha:

- a vevő nem visz magával üveget, amibe te beleméred az eladni szándékozott szörpödet, akkor: x Ft-ért eladsz neki egy üres üveget

- akkor már az ő felelőssége, hogy abba kéri-e a szörpöt belemérni, vagy csak a markába???

2016. jan. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem az üveg használatához kell áldást adni, hanem az ital forgalmazásához.

Van pl. üzleted? Én mozgóárus engedéllyel is rendelkezem, mégsem kaptam meg a ZÁRT DOBOZOS ITAL forgalmazásához sem az engedélyt, mert nincs raktáram.

2016. jan. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen rendelkezem üzletel üzlettel egy kis étteremmel.


1. Itt helyben az étel mellett fogyasztanák persze vízzel felhígítva mint ahogy otthon is fogyasztanád a szörpöt.


2. Szeretnék saját márkás terméket készíteni. Tehát bontás nélkül eladni.


-Tehát a betétdíjas üvegek azonbelül is a csattosba tehetem szerintetek?

2016. jan. 7. 18:03
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mint ketten is írtuk: engedélyeztetni kell magát az italt : összetevők, stb, a forgalmazását ha saját márkás, akkor különösen: NÉBIH, ÁNTSZ és a "csomagolását" (cs. üveg) is nyilván ők engedélyezik.
2016. jan. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
De ha "futja" saját-márkásra, akkor már ezeknek az engedélyeztetéssel együtt járó költségekre is futja. Hiszen a "saját-márkás"-t le kell védetni, gyártási technológiát, stb. stb. gondolom a Szabadalmi Hivatal, és hasonlók is belépnek ez esetben a körbe...
2016. jan. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Rendben Köszönöm a gondolatokat!

Most hirtelen az ütötte meg az agyam hogy aki a vásárokon, piacokon árul lekvárt, szörpöt, házi sajtot akkor ők is ezt a procedúrát végig járták?.

Vagy kiváltottak valami engedélyt mint pl. őstermelői vagy kistermelői? és azon belül más szabály vonatkozik rájuk?

2016. jan. 8. 08:21
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mint őstermelő (vagy kistermelő = mennyiségtől függ) és kizárólag csak a saját maguk által megtermelt árukat árulhatják. Egyrészt az igazolvány, és a bevétel nagyságától függően adóznak. De az u.n. "méreg-napló"-t vezetniük kell, amiből bármikor kiderülhet, hogy az általuk árult zöldség-gyümölcs nem lett-e leszedve az utolsó permetezési idő előtt... szóval azért ha bármi eü. gond merül fel a termékkel kapcsolatban, ők is kötve vannak... te sem teheted meg, hogy minden engedély, és ide vonatkozó előírások betartása nélkül, csak úgy szabadon, bármit...
2016. jan. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm
2016. jan. 8. 08:59
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

Az őstermelők nem vállalkozók.

ha vállalkozó vagy, akkor NAV szempontból nem igazán szerencsés - talán nem is lehet - egyszerre vállalkozó és őstermelő valaki, ugyanis mondhatja azt a NAV, hogy őstermelői részbe átviszed a vállalkozóként megtermelt bevételed, kibújsz a magasabb adózás alól.

Szóval ha ezt akarod csinálni NAGYON ALAPOSAN utána kell járnod a dolgoknak, mert ha nem járod körbe pontosan, csúnya adó eltitkolásos NAV bünti lehet belőle...

2016. jan. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

De lehetsz egyszerre vállalkozó + mellette bejegyzett tevékenységként az őstermelői tevékenység, természetesen annak keretében ugyanaz = csak a saját kertedben, földeden megtermelt zöldség-gyümölcs-szántóföldi terményeket árulhatod.

A palackozott szörp, az nem tartozik ebbe a körbe!!!

2016. jan. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!