Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Kávédaráló számlálója vs...

Kávédaráló számlálója vs kávégép számlálója?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a gondom, hogy egy kis bódéban dolgozom, ahol van egy kávé daráló, és egy presszó gép. mindkettőnek külön számlálója van. akárhányszor jön a kávés leolvasni, a darálót és a gépet is nézi, mindig 1 kg kávéhiány van. most szolgáltatót cseréltünk, és ugyanez történt, pedig a daráló és a gép is új. én és a főnököm van állandó munkában, plusz néha egy beugrós. én biztos nem lopok, a főnök sem gondolom magától :D

szóval, valami ötletetek van, hogy hogy lehet ezt machinálni? kamera van, tehát a kvt nem viszi ki a boltból, poharak is számolva vannak. valami tapasztalt vendéglátósnak van esetleg ötlete, hogy mi lehet a hiba?

Válaszokat előre is köszönöm!



2016. jan. 19. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem.

Melyik mit számlál?

A daráló a beleöntött nyers kávé súlyát, vagy a ledarált súlyát méri? Vagy a ledarált adagokat, mert minden lefőzéshez csak annyit darál le?

A kávéfőző gondolom a lefőtt adagokat számlálja. De kézzel töltöd meg, nem automata tölti, igaz?

Mekkora mennyiségnél van ekkora hiány. Mert nem mindegy, hogy 3 kg kávéból hiányzik 1 kg. vagy 25 kilóból.

Nyilván van veszteség a darálás során is, a töltési folyamatnál is, a töltés sem sikerülhet mindig grammra ugyanolyanra.

2016. jan. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ami még eszembe jutott: biztosra veszem, hogy egyik gép sincs az OMH ( Országos Mérésügyi Hivatal) által hitelesítve, így nem hogy nem lehet, hanem nem is szabad 100%-osan hinni az mérési eredményeiknek. ( Még az új traffipaxoknak is van mérési hibahatára, pedig évente hitelesíttetni kell őket az OMH-val.)

Ennyi eltérés simán összejöhet úgy is, hogy az egyik kicsit alámér, a másik fölé.


Egyszerű: szánjatok rá egy kis időt, és közösen, hárman, csináljatok egy tesztet! Akár még a kávés embert is bevonhatjátok. Daráljatok - főzettek le mondjuk 3 kg kávét, aztán nézzétek meg a két számlálót, és tudni fogjátok hány %-os a mérési hibahatár. Attól kezdve azzal tudtok számolni, és senki sem fog a másikra sandán nézni, hogy nem-e ő a tolvaj, mert lehet, hogy nincs is tolvaj.

2016. jan. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A daráló akkor számol, mikor meghúzom a kart, hogy a darált kv, a karba menjen amit aztan gépre rakok, ott ugye megnyomom a presszó gombot, vagy hosszú kv gombot, és lefőzi. Tehát elvileg egy őrölt kv adagnal egyet ugrik a számláló
2016. jan. 19. 17:05
 4/9 anonim ***** válasza:

Értem.

Azt számolja, hogy hány adagot darál, vagy a ledarált kávé súlyát? Mert ha az adagot, akkor egy-egy adag között ( már csak szemek eltérő mérete, keménysége miatt) akár 1-2 grammos eltérés is lehet. 100 kávénál az már 10- 20 deka!


Azt viszont nem értem, hogy akkor hogy jön ki az eltérés, ha két különböző dolgot számolnak.


Na mindegy, én továbbra is azt mondom, csináljatok egy ellenőrzést!

2016. jan. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, valószínűleg ezt az ellenőrzést megcsinaljuk. Igen amúgy, dekára vannak adagolva, azt a kávés állította be mikor hozta a gépet
2016. jan. 19. 18:26
 6/9 anonim ***** válasza:
Hány kilónál van ennyi eltérés?
2016. jan. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat elírtam, grammot mér
2016. jan. 19. 18:37
 8/9 A kérdező kommentje:
Általában 7kg után szokott 1kg hiányozni, most 3kg utan hiányzik 1kg.egy adag kv 7gramm
2016. jan. 19. 18:44
 9/9 anonim ***** válasza:

"Általában 7kg után szokott 1kg hiányozni"

Ez kb. 14%-os eltérés. Soknak tűnik, de újra írom? nem hitelesített mérőeszközről van szó! ( A kávéfőző ebböl a szempontból lényegtelen, mert az adagokban nem nagyon tévedhet,de a daráló problémás lehet.

De 7 kg. az 7000 gramm, vagyis ezer adag kávé. Ha csak egy gramm eltérés van az adagolásban, pont megvan a hiányzó 1 kg.

Szerezzetek egy pontos(!) mérleget és mérjetek le mondjuk 100 adag ledarált kávét! Akkor már lesz viszonyítási alapotok.

2016. jan. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!