Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Kiszállítós menü rendelésekor...

Kiszállítós menü rendelésekor adtok a futárnak borravalót? Ha igen, mennyit?

Figyelt kérdés

A komplett menü 900-930 ft körül van, a főétel magában 700-750.

Ez vajon tartalmazza az ő munkadíját is?

Mert van úgy, hogy nincs pofám 20 ft-tal kiszúrni a szemét, de a 100-at meg soknak tartom.

7 nap után egy újabb napi adag kijönne belőle.

Tudom, hogy nem ad mindenki, de ha 100 helyre szállít ki, akkor 100 ft-os borravalóval számolva az napi 10.000 ft jatt, ami a rendes bérén felül nagyon durva fizetésre jönne ki havi szinten.

(Fontos, hogy nem pizzéria, hanem napi menü, mert pizzából biztos nem visz ki napi 100-at, de a menüt nagy cégekhez is rendelik, ahol egy helyen egy csoomó ember rendel).

Szóval kíváncsi lennék, hogy ti adtok, vagy sem, és milyen összegre mennyit.

Szerintem a +10% itt nem állja meg a helyét, mert egy műanyag dobozból eszek, nincs teríték, pincér, stb.


2016. febr. 9. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Nem,nekem sem ad senki amikor a pénztárban kiadom a jegyet.
2016. febr. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 aperitif ***** válasza:
100%
Én olyan cégnél kajáltam régebben, ahol egy héten egyszer kellett fizetni, akkor a heti munkáért adtam 100-200 forintot, mikor hogy jött ki a visszajáró. Napi fizetés esetében nem tudom, hogy megy ez, de gondolom olyan 50-100 forintra felkerekítve nem kérném el a visszajárót. Szóval ha 970 lenne a végösszeg, akkor ezresből nem kérnék vissza.
2016. febr. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Én is heti menüt fizetek.

Régebben adtam neki 100-on felül is, majd utalvánnyal fizettem amiből valamikor 20, valamikor 90 Ft maradt fenn.

Mostanában rosszabbul keresünk, a legtöbb olyan 60-70 plusz volt amivel többet fizettem, de a héten pl. csak 20, amit nem kértem vissza. Lehet sóhernek gondol, de nekem se ad senki semmit, neki legalább megköszönöm, én meg sokszor annyit se kapok.

2016. febr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Cége válogatja, de a futárok a benzin költségtérítésen és alapfizetésen felül a kiszállított adagok után kapnak jutalékot. Van ahol fix összeget ( mondjuk egy adag 50 Ft), vagy %-ot.


Volt idő, amikor heti menüt rendeltem, heti egyszer fizettem, akkor adtam 1-200 Ft.

Amikor csak úgy rendelek mondjuk egy pizzát, akkor attól függ, hogy a pizza hogy néz ki ( fizetés előtt mindig kinyitom a dobozt, hogy azt kaptam-e amit kértem), mennyi idő alatt hozta ki, milyen a modora.

A "szokásos" 10-15%-ot én is soknak tartom, általában 100-ig felkerekítve kérek vissza. Ha 90 a vége, akkor a következő 100-asig. ( 1490-re 1600)

2016. febr. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok gazdag, de mindig adok. Igyekszem.

Pláne, hogy amióta az egyik helyen borravalót adunk minden alkalommal, még csak nem is sokat, 2-300 forintot, pedig a rendelés már ki volt előre fizetve, teljesen más és sokkal jobb kaját kapunk, mintha otthon készítette volna valaki a családból, szeretettel.

Azóta igen, adok borravalót. Más cégeknél nem éreztem sajnos ilyen törődést, de látszik, hogy mi mindent dob a dolgon.

A sajt majdnem lefolyt a pizzáról, annyit raktak rá. Amit én imádok...

2016. febr. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!