Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Nem értem a gazdagokat, miért...

Nem értem a gazdagokat, miért akarnak egy ilyen éttermet, egy olyan helyen?

Figyelt kérdés

A napi.hu-n van egy cikk egy tésztagyáros paliról, aki milyen jól növekedett... bank által promotált cikk.

Az uj gyár Tiszakécskén lesz. Ez üdvözölendő. Azonban megemlíti a pali, hogy a tiszakécskére felépít egy 14 szbás hotelt, toszkán stílusban, hozzá, egy full olasz éttermet, olasz seffel, mindennel. NA most komolyan Tiszakécskére, ami bőven szerintem az egyik legelmaradottabb régióban van. Ki fog oda menni enni? én még a Jamie"s sem értettem, Londonban már sorra zárnak be. Magyarországon, meg 100 milliokat költ rá a srác. ő tudja, de, hogy a tiszakécskei projektnek én nem adok sokat az tuti, ezzel csak az lesz a baj, hogy nagyon mellre fogja szívni a pali, és abből semmi jó nem fog kijönni



2016. szept. 26. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudhatod hogy kivel mit uzletelt a hatterben. A szallodai projektet siman lehet hogy egyszeruen vesztesegesnek akarja feltuntetni, penzmosas miatt.


Vagy egyezkedett a kormannyal es oda fogjak kuldeni a turistakat, stb.


Legyel kreativ.

2016. szept. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
66%
Talán segíteni akar azon a helyen. Sok eldugott hotel van, némelyik egész jó.
2016. szept. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Hát jah.

Nem mondom, hogy így van, de olcsó a telek, a többit is megoldják okosba, majd lehet mosni a pénzt.

Ennyi

2016. szept. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Hát elsőre furának hangzik tényleg. De fel lehet úgy húzni elmaradott régiókat, hogy odatelepítenek vmi turisztikai vonzerővel bíró dolgot,pl egy jó éttermet. Erre számos magyarországi példát tudnék mondani.

Amúgy a Jamie gyerek budai étterme állandóan fullon van vendéggel, szóval én nem aggódnék érte, hogy bezár.

Inkább csak azt sajnálom, hogy ilyen sok külföldi tulajdon van az országban.

2016. szept. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
A gazdag barátai majd eltartják,ne sajnáld előre.
2016. szept. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ledöbbennél, milyen helyeken, milyen egységek vannak!


És félelmetesen dübörögnek, akármennyire is szürreális így elsőre!


Én most a tokaji borvidéken dolgozom, itt is vannak enyhén szólva is isten háta mögötti semmitmondó települések...


... bennük olyan szállodákkal, borászatokkal, vendéglátó egységekkel, amikbe kb milliárdokat tettek.


Ahol pénz van, minden van.

Ott van pénz arculat kialakításra, reklámozásra, előnyös szerződésekre külföldi utazási irodákkal, nagyszabású rendezvények lebonyolítására.


A pénz pedig pénzt szül, egyrészt ha ennek híre megy, egyre többen fognak odamenni a vásárlóképes vendégkörből, másrészt pontosan azt a réteget célozzák meg, akik nem egyszerűen csak megtehetik, hogy néha beüljenek egy belvárosi étterembe, hanem azokat, akinek nem probléma 200 km-t utazni egy vacsoráért, vagy egy hétvégéért, ami pl egy programmal kötnek össze.


Én pl Miskolctól 50 km-re dolgozom, de oda is sokat hívnak minket kitelepülni, pedig helyben is vannak jó éttermek, és nyilván egyszerűbb lenne megoldani.


Nemrég olyan helyre mentünk kitelepülni, egy lagzit megcsinálni, ahova konkrétan út se vezetett, egy hegyoldalba volt, 0 parkolási lehetőséggel, egyik oldalán a legdurvább miskolci gettóval, másik oldalán egy temetővel.

És nem olyannak csináltuk, akinek 2 fornettis boltja van, meg egy dohányboltja, hanem Franciaországban van 3 gyára.


Úgyhogy ezek a dolgok elég függetlenek egymástól, egy ilyen kategóriájú helyet pont tökmindegy hova csinálnak meg, mert a megcélzott vendégkör nagy ívben leszarja a helységnév táblát.


Sőt, megkockáztatom még az izoláltság is előnyt jelenthet sokaknak, akik nem akarnak annyira szem előtt lenni.

Vagy olyannal is találkoztam már, aki Budapestről Erdőbényére kajázni, mert az nem olyan kommersz, különlegesebb, mint ha azt osztaná meg a fb-on, hogy a 2. ker-ben ebédelt.

2016. szept. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ezena 2 fornettis, trafikos beszóláson sírtam :) és magyar az a gyáros? vagy francia
2016. szept. 27. 15:08
 8/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudom az állampolgársága magyar, meg sokat is van itt(hon).

Bár ez a része nem nagyon érdekelt, nem nagyon láttam ki a melóból. :)

Meg amúgy rengeteg ilyen van, azt se lehet tudni, kik, vagy miből van pénzük, kibérelik egy napra mondjuk Monokon az Andrássy kastélyt, rendelnek annyi kaját, hogy csak az önmagában másfél millió ft, meg művészeket, stb, akik elszórakoztatják őket, és így tengetik szegényes szombat estéiket.

2016. szept. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!