Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Köteles vagyok szervízdíjat...

Köteles vagyok szervízdíjat fizetni akkor is ha nem vagyok megelégedve a szolgáltatással?

Figyelt kérdés
Budapest belvárosában főleg a turisták által látogatott helyeken már mindenhol szervízdíjat kell fizetni.Azokon a helyeken ahol nem self service van. Én picit bántónak tartom hogy egy igy is túlárazott kávé után szervízdíjat számláznak ki. Sokszor a kávé ihatatlan, a kiszolgálás minősége sílány, várni kell egy üveg palackos vízre 15 percet ami 990 forint (3 euró ez komoly!). Ha feltünik a pincérnőnek hogy mégsem amerikai vagy német "pénzes" turisták vagyunk elkezd bunkó lenni, mert mi nem fogunk 500-1000 forintot borravalóra otthagyni.. Ez az egész a 1990 éveket idézi bennem a Zimmer Feri film világát ahol a magyarok szemével gazdag kelet-német nyaralót 1000x csellel akarták lehúzni a primítív vendéglátók akik egy nyár alatt akartak meggazdagodni. Kár hogy 20 év telt el, de ez a gondolkodásmód még ma is megvan élénken a vendéglátósokban.
2017. jan. 2. 22:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
82%

Fogalomzavarban vagy: a szervízdíjjal nem a pincér munkásságát díjazod.


A szervídíj egy tök tiszta dolog. Az étel ára mellé beleszámolják az egyéb költségeket: pincér, szakács bére, légkondi, fűtés, takarítás, energia, bérleti díj stb stb és kifizettetik a vendéggel. Tudod hogy mennyi, számolhatsz vele, tiszta sor.


Ahol nincs szervízdíj ott az ételek árában vannak elrejtve a fenti költségek, ezen felül 10-ből 9 ember kötelezőnek érzi hogy adjon 10-15 százalékot, sajnos nekem sincs képem nem adni, még akkor sem ha nem jó a kiszolgálás, belém nevelték, kellemetlennek érezném nem adni, hiába hülyeség.

2017. jan. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%
Ja és a kérdésre válaszolva: a szervízdíj nem opcionális, a borravaló az.
2017. jan. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
790 forintos kávéhoz még hozzácsapják a 12% szervízdíjat igy jó 94 forinttal lesz drágább vagyis majd 880 forintba kerül az a kávé. A 790 forintba nincs benne a pincérdíja,az üzlet fenntartási költsége és folytathatnám? Ez a pofátlanság netovábbja. A 880 forintos kávéhoz adjak borravalót is amigy igy durván 1000 forint lesz. Ilyen árakkal nem dolgoznak olasz vagy német kávézók sem.
2017. jan. 3. 00:09
 4/28 anonim ***** válasza:
96%
Még nagyon a nyár elején egy ismerősöm meghívott egy kiülős, kerthelyiséges kis kajáldába, ami elsősorban külföldiek által látogatott. Elég szépen fogyasztottunk, ugyanis voltunk kb öten. A legolcsóbb pizza 2900 ft-ba volt. Rendeltünk kettőt + öt üdítőt és mi egyéb más kajákat, a másik három embernek is a csapatból. Szerintem a ceh 20 000 -re rúgott kb, de pincér csaj még a borravalót is elvárta, leplezni sem tudta volna, hogy viszket a tenyere. Ismerősöm egy ezrest hagyott neki a "számlakönyvben". Az aki megteheti, tegye, én ilyen helyekre nem járok, nonszensz ez az egész ...
2017. jan. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Pontosan 3# én is igy láttom. Ezek azt hiszik hogy mivel ők alulfizettek ezért nekik alanyi jogon jár a magas borravaló a külföldiektől mert azok tele vannak pénzzel. Az árképzés is erre van specializálódva. Mint ha "külföldön" is a kertbe teremne a pénz.

Szerintem meg kellett volna legyinteni egy 10000 a pincércsajnak avval hogy ha müszak után megdolgozik érte az is az ővé lesz. Szerintem biztos benne lett volna..

2017. jan. 3. 00:41
 6/28 anonim ***** válasza:
42%

4-es: ilyen helyeken pofátlanság otthagyni csupán csak 1.000 Ft-ot, a 20.000 forintos számla mellé. Alsó hangon is 2-3 ezer forint járt volna.

Aki nem tudja a drágább helyeken ezeket a többihez képest már "apróságnak" számító dolgokat finanszírozni, az ne járkáljon ilyen helyekre.

Más: miért ne várta el volna??

Az árakat nem ő képezi, ő csak kihozza. És minden vendéglátós helyen a pincér/pincérnő KAP borravalót is!

Tehát már megbocsáss, de nem a tenyere viszketett, hanem jogosan várta el!

Talán nem voltatok megelégedve?

(ne az árakról beszéljünk.)

2017. jan. 3. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Carragher_x ***** válasza:
68%

"Ilyen árakkal nem dolgoznak olasz vagy német kávézók sem."

Frekventált helyen? Te sem gondolod ezt komolyan.


Másrészt valahol igazad van, létezik a turistákra utazás, de messze nem magyar találmány. Pl Milánó belvárosában rengeteg helyen konkrétan a terítésért is külön díjat számolnak fel:)


Viszont mint az első is írta, a szervízdíj nem opcionális, hanem csak egy tétel külön szerepeltetése. Kb mint mikor a köret külön árral szerepel az étlapon.


"Szerintem a ceh 20 000 -re rúgott kb, de pincér csaj még a borravalót is elvárta"

20ezer forint 5 főre egy minőségibb helyen egyáltalán nem kirívó. Másrészt a borravalónak az égvilágon semmi köze a végösszeghez, legalábbis a pincér szempontjából te nem honoráltad külön az ő munkáját azzal, hogy kifizetted a számlád végösszegét, akkor sem, ha 3ezer volt és akkor sem ha 20.


"Szerintem meg kellett volna legyinteni egy 10000 a pincércsajnak"

Aha, neked meg a megfelelő időben egy-két atyai maflást.

2017. jan. 3. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
27%

Nyugodj meg kis álló farkú kérdező, a csaj nem ment volna el veled caros rongyos 10 ezer ropiért.

Máshoz van ő szokva. Hiába lobogtatod, csak nevetség tárgya leszel.

Ő ezt egy vendégtől is akár egy este alatt megkapja borravalónak.. Nevetséges vagy ezzel a 10.000-es lobogtatással. Meg azzal is, hogy éhes disznó makkal álmodik. Nem utcalány, senki nem szorul rá. Idióta.

2017. jan. 3. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Carragher_x ***** válasza:
82%

"Tehát már megbocsáss, de nem a tenyere viszketett, hanem jogosan várta el!"

Ez meg a ló másik oldala. Borravalót NEM lehet elvárni. Az egy gesztus, honorálása annak, hogy vmi igazán extrát kaptunk. Nemhiába nem is értik az egész borravaló fogalmat nálunk szerencsésebb történelmű országokban, legalábbis abban a hálapénzes magyaros értelmezésben, ahogy itt sokan gondolkodnak róla. Még egyszer: a borravaló nem jár, azt maximum ki lehet érdemelni.

2017. jan. 3. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
29%

Annyit még, ha csóró vagy kérdező ne ülj be a Váci utcába egy ezer forintos kávéra..

Én már fizettem kávéra ennyit, sőt vízért is, és még csak nem is a Váci utcában voltam.

Többször fizettem és otthagytam egy 4csillagos hotel grill-teraszán ennyit (csak kávéra 1.000 Ft, és írdd és mondd 2 dl ásványvízre szintén egy ezrest, de nem sírtam ott, vagy másnak) Tudtam hova megyek, és láttam az árakat. Ha nem tetszik van egy lehetőséged: felállhatsz. Nem kötelező ott fogyasztani. Pisztolyt tartottak a fejedhez? Gondolom a húszezer forinthoz "csapódott" JELENTŐS ezer forintot se te fizetted..


El kell még mondanom, hogy én napi szinten jártam arra a helyre, amiről beszéltem. Egész nyáron át. Számoldd ki :D

Hagyom, hogy szívrohamot kapjál :)

Emellett még nyaraltam is képzeld és nem vadkempingben. És? :)

2017. jan. 3. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!