Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Heti 4-5x eszem a mekiben/burg...

Heti 4-5x eszem a mekiben/burger kingben, ennek milyen következménye lehet?

Figyelt kérdés

168-169cm vagyok, 51kg, mindig is ekkora volt a testtomegem, nem hizom semmit a mekis kajatol. Valoszinuleg azert, mert nem vagyok nagyetku, ezert ha a mekiben jol lakom, aznap mar csak 1x eszem, vagy egyszer sem, mert teljesen eltelit. Szerencsere sosem voltam hizos tipus, par eve is volt egy ilyen korszakom, hogy heti 4-5x mekiben ettem suli utan valami menut (pl kozepes big mac, sajtos mcroyal), kb felevig es semmit se hiztam. Ez eddig oke, de milyen betegsegem alakulhat ki, ha hosszutavon ekkora rendszeresseggel eszem gyorskajat?

Ami meg problema, hogy nagyon valogatos vagyok es az otthoni kosztot nem nagyon eszem meg, max hetvegen amikor csaladi ebed van, amugy hetkoznap sosem eszem otthon. A masik meg, hogy anya se szeret fozni, meg nem is foz olyan jol, ezert inkabb eszem mashol amikor lehetosegem van ra.

19/L



2017. márc. 21. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Szia! "Hozzászokik" a szervezeted a magas pl. szénhidrát bevitelhez. Egy idő után pl. előfordulhat hogy a napi energiabeviteled meghaladja az optimálist. Többek közt még válogatósabb leszel...mert torzul az ízlelésed is.
2017. márc. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 koszi a valaszt, bar nem hiszem hogy a napi kaloriabevitelem meghaladja a 2000 kaloriat, bar szerintem meg az 1500-at se, ezert sem hizom. Ma pl egy egyszemelyes kfc kosarat ettem, 7db csirkereszt meg most este nehany zserbot es ennyi.
2017. márc. 21. 20:53
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

Hogyha kiegyensúlyozott akkor semmi.


Hogyha nem eszel zöldséget, csak húst és zsemlét az gond. Ugyanúgy ahogy az is gond, hogyha otthon eszed a rántott húst kenyérrel. Mindkettő egyoldalú táplálkozás.


Ezek a gyors éttermek sem adnak egészségtelenebb ételt, mint a többi, csak volt 1-2 ferdített "tanulmány" meg "teszt" az pedig elterjedt a világon és azt tekintik a fóbiások etalonnak.

2017. márc. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Az efféle dolgok nem is 19 évesen okoznak gondot, hanem később. Az egészségtelen, egyoldalú táplálkozásnak is majd idősebb korodban (de nem öregen) meglesz a böjtje. Az említett KFC-s kosaradban a zserbó kombóval gyakorlatilag a hústól eltekintve(az is olajban sült) egyetlen épkézláb tápanyag nincsen, finomított szénhidrát viszont dögivel. Sokkal több élelmi rostot, zöldséget, gyümölcsöket, fehérjét kellene bevinned, mert a bic-mac féle húspogácsában annyi van mint egy virsliben. Ha vékony alkat is vagy, akkor sem marad ez mindig így, ahogy haladsz előre a korral, ugranak majd fel a kilók is ilyen étkezés mellett. Egyrészt javában üres kalóriákat eszel, másrészt nagyon egyoldalúan, az inzulinháztartásod meg nem feltétlen 20 éves korodra borítja a nyakadra a bilit.
2017. márc. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
91%

Ne aggódj, nem most fogod a negatív következményeit látni, hanem majd később.


Amikor az egészségtelen szemét kaja miatt az elhízásra, a rákra, mindenféle (akár súlyosabb) betegségekre a rizikófaktorod folyamatosan növekszik, míg végül meg nem talál a gond.

2017. márc. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!

#5 nem aggodom, ugy ahogy az elottem szolo is irta, a magyar haztartasokban sem keszul sokkal egeszsegesebb kaja. Es itt az atlagrol beszelek most. Amugy meg volt egy ujabb felmeres, miszerint a McDonald's jobb minosegu alapanyagokat hasznal, min a magyar haztartasok nagy resze. Nem azt mondom, hogy ettol meg a gyorskaja egeszsegesebb lesz, de folosleges ilyen dolgokat irni (mint pl hogy miatta rakos leszek), mert akkor eleg sokan rakosak lennenek Magyarorszahon, ugyanis a silany minosegu etelek eleg sok haztartasban megjelennek. Folosleges ez a "szemet kaja" duma is, mint irtam eleg sok mindenre ra lehetne ezt huzni, es amiert valami otthon keszul rohadtul ugyanolyan egeszsegtelen is lehet mint a "szemet kaja".

2017. márc. 22. 20:39
 7/7 anonim ***** válasza:
2017. márc. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!