Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Milyen szakácskést ajánlotok...

Milyen szakácskést ajánlotok egy szakács tanulónak ajándékba? Maximum 10-15000 forintért?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 2. 19:32
 1/1 anonim válasza:

Hááááááát körül lehet nézni az interneten külömböző webshopokban/esetleg bemenni rendes boltba is, viszont amit biztosan állithatok az-az hogy sokkalta többe kerül sok ,,olcsóbb,, kést megvenni mint egyszer egy rendeset (saját tapasztalat) :) 50 euró (kb.17-18 000 forint) környékén azért már lehet találni késeket amik kezdőknek tökéletesek viszont nem is az az árkategória amit fél év után ki lehet dobni a kukába :) Amire figyelni kell késvásárláskor!!!!!


1, A fém része a késnek egy darabból álljon, mivel ha ez nem igy van nagy az esély rá, hogy előbb utóbb el törik.


2, Jó legyen a kiegyensúlyozottsága. Ezt úgy lehet könnyen ellenőrizni, hogy ahol a nyél és maga a penge találkozik alátámasszuk az ujjunkal és ha egyensúlyban marad a kés akkor sokkal könnyebben tudunk majd vele dolgozni mivel mindekét fele egyforma nehéz és ha igy tetszik könnyebben tudjuk ,,forgatni,, a kezünkben :)


3, Maga a penge. Általában ha a penge vékony akkor ott nem annyira minőségi késről beszéllünk. Persze vannak itt is kivételek, de azok már sokkal nagyobb árkategóriába tartoznak.


4, Kezdőknek tökéletes a 20cm-nél hosszabb, de 25-nél rövidebb kés. Ezzel szépen el lehet sajátittani az apritást és a hasonló mindennapi dolgokat.


AZONBAN! Egy idő után nem árt ha beszerzünk külömböző késfajtákat. Ez alatt azt értem, hogy filézőkés, csontózókés stb. Nagy mértékben megtudják gyorsittani a munkánkat az az egy szent :)


Ui.: Tudom, hogy a kérdésre magára nem válaszoltam, de ez olyan dolog, hogy ezeket az alapvető pontokat betartva nem tud mellényúlni az ember. Oh... És ha már kés akkor fenőkő is kell mellé vagy fenőacél (mi felénk igy hivják nem tudom ez-e a megfelelő megnevezése), hiszen minden kést kell éllezni és ha nincs karbantartva a kés élle akkor azt később szinte már lehetetlen rendesen megéllezni :) Nagyjából ennyi lenne :)

2017. ápr. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!