Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Hogyan kell étteremben felesbe...

Segítőké(s)z kérdése:

Hogyan kell étteremben felesben fizetni?

Figyelt kérdés

lány vagyok és egy sráccal tervezünk étterembe menni.

eddig vagy ő vagy én fizettem külön

de most felesben szeretnék, csak nem tudom, hogy kell. (tudom, azt is mondják, hogy mindig a pasi fizessen, mert úgy illik.,de...)

szóval külön kérjük a számlát vagy fele fele aranyban adunk a pincérnek vagy utána adjam a felét?



2017. ápr. 13. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fizesse ki valamelyikőtök az egészet, majd utána elrendezitek. Szerintem az nagyon illúzióromboló ha egy pár két tagja külön kéri a számlát.
2017. ápr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Carragher_x ***** válasza:
86%

Egyikőtök kifizeti, aztán elrendezitek egymás között.

Egyébként nem, egyáltalán nem illik úgy, hogy mindig a pasi fizessen, sőt elmondhatatlanul paraszt dolognak minősül, amikor egy nő folyton elvárja, hogy fizessenek helyette.:) Szóval nagyon is jó úton jársz.

2017. ápr. 14. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Pincér lerakja a számlát az asztalotokra a kis fekete tokban, elmegy, ti meg belerakjátok a zsét, ennyi
2017. ápr. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel, fizesse ki valamelyikőtök az egészet, utána megbeszélitek. Nincs szánalmasabb, mint amikor egy pár az étteremben vagy kávézóban izzad és kalkulál a számla felett, hogy kinek mennyit kell fizetnie...
2017. ápr. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Mi úgy szoktuk, hogy a párom fizet vagy a saját vagy az én tárcámból (nem csajos a pénztárcám), aztán utána kint elrendezzük,ha épp felezünk.
2017. ápr. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi általában úgy szoktuk, hogy egyikünk fizet aztán kész. De nem mindig én vagy mindig ő, kb. felváltva de nem tartjuk számon.
2017. ápr. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szólsz a pincérnek, hogy külön fizettek, hozza a számlát, és felolvassa, hogy neked ennyit kell fizetned, a másik félnek meg annyit. Fizettek, megköszönitek és kész. :)
2017. ápr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem viszont a férfi részéről elég szégyen...
2018. jún. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!