Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ez pizzarendelésnél hogy működik?

Ez pizzarendelésnél hogy működik?

Figyelt kérdés
Amikor pizzát rendelek kb fél óra alatt kiszállítják. Azon gondolkoztam, hogy vajon hogyan készítik el ilyen gyorsan?! Előre megcsinálnak pár adag tésztát, hogy csak a feltétet kelljen rátenni? De mi van ha nem fogy el a tészta? Akkor már nem lesz jó vagy friss gondolom. Meg kb 20 perc alatt megsül? Ha a telefonálástól számítva 30 perc alatt kihozzák. Forgalomtól függ de kocsival olyan 8-10 percre van tőlünk a pizzéria. Mindig friss és meleg. Ti tudjátok?
2017. jún. 5. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
A pizza nem 20 perc alatt sül meg. 3-4 percnèl több nem kell.
2017. jún. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
a tészta előre megvan egy gombócban a hütőben, csak kinyújtják és mehet rá a feltét, <2 perc, a megsütés is max 5 perc
2017. jún. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
A tészta előre ki van keverve, dagasztva, kelesztve, van ahol még előre formákba is teszik. Ha befut egy rendelés, csak rárakják a feltétet a tésztára, és pár perc (kb 5-8) készre sütik a külön erre a célra készült pizzasütő gépben. Így egy pizza elkészítése a rendeléstől a szállítható állapotig legrosszabb esetben sem több mint bruttó 15 perc.
2017. jún. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Egy valódi pizzakemence 5 percnél bőven hamarabb megsüti a pizzát (inkább 2-3 perc körül).

Az tésztát kinyújtani és a feltétet rászórni sem tart tovább 1-2 percnél (nyilván a tészta és a feltétek is elő vannak készítve).

2017. jún. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
33%
A pizzát rövid ideig kell sütni és baromi magas hőmérsékeleten. Németországban ettem pizzát, ami 7-10 MÁSODPERCIG van a sütőben. 20 másodperc alatt már szénné ég. Szerintem abban a kemencében egy ember is el lehetne tüntetni.
2017. jún. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
A sokak által eredeti pizzának tartott nápolyi pizzát 90 másodpercig sütik kemencében. Persze Magyarországon nem tudom van-e valahol fatüzeléses kemence, de nem is otthoni mértetű gázsütőben készítik amiben 15-20 perc megsütni.
2017. jún. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Van fatüzeléses kemence Mo-on is, Bp-en biztosan több helyen. Eleve a pizzatészta nagyon sokáig kel, teljesen jól elvan a hűtőben is, akár 1-1,5 napig. Házi körülmények között is hamar megvan, nekem a háztartási villanysütőben 10-12 perc alatt megsül a kettő egymás felett.

Persze Nápolyban az igazi :)

2017. jún. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!