Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Vevők lennétek egy egészséges...

Vevők lennétek egy egészséges gyorsétteremre?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkoztam rajta, mert a gyorskaját egyszóval imádom, de nagyon egészségtelen is, ezért korlátoznom kell magam, hogy mikor eszek iyesmit.

Éppen ezért szeretnék egy olyan éttermet nyitni, ahol ugyan olyan gyorsan (kb. 5 perc) elkészül ugyan az a gyorskaja csak tejesen egészséges módon.

(Először még csak rendelni lehetne, amit a rendeléstől számított kb. 10-30 percben (az útvonal hosszától függően) szállítanánk ki egyenesen otthonra és utána ha beindul a dolog, akkor nyitnánk egy üzlethelységet is valahol, ahol tanácsoljátok.)


A hozzászólásokat előre is várom.



2017. jún. 24. 09:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Nem életképes az ötlet.
2017. jún. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Várj!

Én úgy értettem, hogy az íz, a zamat stb. mind ugyan az lenne, csak egyrészt abszolút nem lenne káros a szervezet számára az étel ellentétben a mai gyorséttermek kínálatával másrészt pedig még a kiszállítással együtt is olcsóbb lenne minden termék ára.

Ezen felül sokkal nagyobb lenne a kínálat mint a jelenlegi éttermeknél.

Meg persze lennének péksütemények is, így nálunk mindent sokkal jobb minőségben és ugyanolyan áron vásárolni, mint amilyen minőségben és amilyen áron máshol meg lehetne.


Így már életképes lehetne ugye?

2017. jún. 24. 09:40
 3/16 anonim ***** válasza:
59%

PONTOSAN erről beszélek, hogy ez az, ami teljesen életképtelen.

Gyerekek szoktak ilyen földtől távol fantáziálni.

2017. jún. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz olcsóbban vagy azonos áron gyorskaját előállítani mint a meki vagy a sarki gyrosos, mivel alapanyagköltségeid jóval megdobnák a kiadásokat. (Tk. liszt,minőségi hozzávalók stb).

Menj csak el egy "egészséges kaja" üzletbe, és meglátod milyen árak vannak.

2017. jún. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
A dolog létezik, semmi új sincs benne, az összes jobb street food cég erre épít.
2017. jún. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Carragher_x ***** válasza:
100%
Előbb definiálni kellene, hogy szted mitől egészségtelenek a gyorséttermek és a tiéd mitől lenne egészséges, mert ezekből lehetne látni, hogy egyáltalán képben vagy-e azzal, amit csinálni szeretnél, illetve hogy milyen extra költségvonzatai vannak az ötletednek.
2017. jún. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Az alatt, hogy egészséges gyorsétterem azt értem, hogy én magam termelném meg a kertemben a hozzávalókat és az szerintem sokkal gazdaságosabb is, mert egyrészről a víz a kútunkról jön ami díjmentes másrészről pedig az egészet családi vállalkozásbanm csinálnánk így csak közvetett módon kellene fizetni a dolgozókat. Ha pedig bővítenénk (új alkalmazottak stb.) akkor meg már úgy is ki tudnánk gazdálkodni mindent. És így az alapanyagok árát is bőségesen ki tudnánk fizetni.

Ezen felül pedig minden tartósítószer mentes lenne és ez is sokkal egészségesebbé tenné az egészet, merthogy van olyan ismerősöm, aki zöldségekseknek szokott ilyesmit szállítai, amit saját maga termeszt meg.


Én pontosan így gondoltam azt, hogy egészséges lenne a gyorséttermünk és van jelenleg kettő nagy kertünk is, ahol tudnánk a zöldségeket és gyümölcsöket meg egyéb hozzávalókat csinálni.


És pontosan így gondoltam, hogy életképes lenne.

2017. jún. 24. 15:14
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

Igya a bevizsgálatlan kútvizedet, akinek két anyja van...


Van róla fogalmad, mit jelent egy kertben megtermelni egy gyorsétterem kapacitásához szükséges hozzávalókat? És honnan szerzed be azt, ami nem terem meg itthon?

2017. jún. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Carragher_x ***** válasza:
100%

És mitől egészségesebb a te kertedben megtermelt zöldség, mint pl a Mcdonalds által felhasznált Balástyán termelt saláta vagy a vajdasági gazdaságokból érkező vöröshagyma?

A valóság az elképzeléseddel szemben az, hogy a gyorséttermek beszállítói jellemzően sokkal magasabb minőségbiztosítási követelményeknek felelnek meg, mint te otthon a kertedben:)

Pont ezért kérdeztem, hogy mire is gondoltál, ugyanis ebből látszik, teljesen életképtelen az elképzelés.

2017. jún. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Rendben. Akkor életképtelen.

Amúgy a kútvízről csak annyit, hogy habár nem lehetek bolond, mert nem rossz tanulmányi eredménnyel járok egy gimnáziumba de számtalanszor ettem már az ottani vízzel öntözött növényekből és furcsa módon jelzem: még élek! aMÚGY EGY NAGXJÁBÓL 200-300 m mély útból az első 2 vízzáró réteg közötti vízből csak nem lehet vaa az embereknek. Na mindegy...

2017. jún. 24. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!