Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mennyire éri meg szakácsnak...

Mennyire éri meg szakácsnak továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Részletesebben: 17 éves vagyok, gimnáziumban idén végzős és nem döntöttem még el hogy milyen irányba szeretnék továbbtanulni de nagyon szeretem a gasztronómia világát, sütni, főzni, kísérletezni ételek készítésével és nagyon szívesen lennék szakács viszont nem tudom hogy mennyire kifizetődő szakácsi pályát választani és hogy mennyire lenne nehéz a következő években bekerülni egy viszonylag magasabb igényszintű étterembe, gondolok itt akár gasztropubokra vagy bármi ilyesmire, csak az alacsony minőségű éttermeket szeretném elkerülni mint a McDonalds, Burger King és társai. Illetve ha sok energiát és gyakorlást rááldozok akkor el lehet-e érni hogy szakácsként jó bérrel úgymond meg lehessen belőle jól élni? Félreértés ne essék, nem számítok ilyesmire hogy azonnal belecsöppenek egy neves étterem konyhájába, csak arra lennék kiváncsi hogy megéri-e komolyan venni és energiát fektetni ebbe a szakmába amivel majd fel tudok mászni a "létrán".

2017. szept. 1. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Amennyire tudom, jó szakácsra van kereslet és meg is fizetik.

Hajrá!

2017. szept. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szakácsnak lenni rengeteg lemondással jár, rengeteg energiát kell belefektetni, és eleinte az sem árt, ha van türelmed (ezt később úgy is kiölik belőled), de szerintem megéri. Én szeretem csinálni, és meg is élek belőle.
2017. szept. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Napi 12 vagy 14 óra 120 ért az jó ? 2 évig mosogatás , takarítás tanulóként? Neves Bajai szállodáról van szó. Minden a gyakorlati helytől függ,mit tanítanak meg. Ne engedd magad kihasználni. Sok sikert!
2017. szept. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szakácsra 30 éve is szükség, és most is sok szakácsot keresnek. Jól meg is fizetik őket, mert hiány van belőlük. Ebből én arra következtetnék, hogy érdemes.
2017. szept. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
8%
Semennyire.
2017. szept. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

egyértelmű, hogy vendéglátó főiskolába kellene menned..

amúgy a mosogatást, klotyótakarítást senk nem ússza meg, de aki ad magára, igényes, és jól tanul, az viszi valamire. arról csak álmodozz, hogy friss diplomával te leszel a fehérház szakácsa..


ha tanulsz, az bizony kifizetődik. Az OKJ-t feljtsd el.

2017. szept. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ!
2017. szept. 2. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!