Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért van az, hogy mostanában...

Miért van az, hogy mostanában a "jobb" éttermekben héjastól készítik el a hasáb burgonyát, tepsis krumplit?

Figyelt kérdés
Tudom, így jobban benne marad az íz és a vitamin, de én inkább lepiszkálom róla a héjat.Vagy az ehető?

2017. szept. 26. 10:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
93%
És nem csak jobb éttermekben van hanem sima vendéglőben is. Gondolom fagyasztottból csinálják. Ha jól körülnézel találsz ilyen fagyasztot krumplit bármely nagyáruházban.
2017. szept. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
81%
Már hogy ne lenne ehető. Az almát, szőlőt, paradicsomot, paprikát stb. is héjastól szokták megenni, és frissen a krumplit is. Akkor szokás meghámozni, amikor már öregebb és megvastagszik a héja, de ehetőnek az is ugyanúgy ehető lenne, csak keményebb, rágósabb, nem olyan jó érzés megenni, ezért lehámozzák.
2017. szept. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom, de mi nagyon sokszor csinálunk héjában tepsiben sült krumplit, az valami isteni. Még forrón felvágom, teszek rá vajat, vagy kacsazsírt, jól megsózom. Mennyei :)
2017. szept. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
61%
mert nem kell megpucolni
2017. szept. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
73%
Tudod,a krumplit meglehet mosni főzés,sütés előtt.Tehàt a héjja tiszta.Egyébként nagyon finom héjjal a régi krumpli is.Jobban érződik az aromàja én szeretem a héjjàt is.Sőt finom!
2017. szept. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
9%

Persze! Héjában sütöm, főzöm én is, valóban jobban benne marad az íze. De azért a héját nem eszem meg.

És lepontozhattok, meg küldözgethetitek a sértő szövegű priviket zsinórban, azt azért engedjétek meg nekem, hogy én döntsem el, megeszem-e a héját, vagy nem!

Ha nektek jó, egyétek, de a másikat nem kell mindennek lehordani csak azért, mert az ízlése!

2017. szept. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
24%
* mert MÁS az ízlése.
2017. szept. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
77%

Első, nem pont olyan, mert az én tányéromban sült giliszta sem szokott lenni :)


Van héjas krumplis étel, ez nem újdonság. Hasábot még nem láttam így, de tepsis krumplinál nincs benne semmi különös, évtizedekkel ezelőtt is így volt.

2017. szept. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
83%

Én csak sütni szoktam néha héjastól.

Étteremben még sosem találkoztam vele, de ha lenne nem vennék, mert nem tudom megmosták-e rendesen.Ha én csinálom, tudom.

Amúgy nem hülyeség amit kérdező ír. Ezt nem a fáról szedjük le, hanem a földből.

A földben vannak különböző emberre is veszélyes peték, lárvák/orsóféreg, kampósféreg/stb.ami talán főzéssel elpusztul.

De a héját levágni azért is biztonságosabb, mert ha nem mi termesztjük a burgonyát, hanem vettük, és nagyüzemileg termesztették, mindenféle vegyi anyagokkal permetezik, és a földbe is többfélét juttatnak belőlük, hogy a termés szép héjú legyen/pl.sarjadzógombás varasodás ellen, mert a burgonya eladhatatlan lesz/. Ugye ez és még sorolhatnék vegyszereket a héjban van elsősorban, sima mosás nem viszi le, főzés sem.Megesszük.Étterembe nem gondolom hogy bio burgonyát vennének.

Aki otthon termeszti, és tudja hogy nincs vegyszer, még ott is látott a föld trágyát, stb.

Főleg kismamákra, kisgyerekekre a legveszélyesebb.

2017. szept. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
74%
Én étteremben nem kérnék ilyet, otthon a saját termesztésű bio burgonyát simán megesszük így.
2017. szept. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!