Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Tegnap az etteremben azt...

Tegnap az etteremben azt hihette a picer hogy borravalonak tettem bele tobb penzt a bor tokba?

Figyelt kérdés
Tegnapi napon pont ugy tettem bele aprot a tokba hogy kereken 100 Ft-ot kelljen visszaadnia. 17960 Ft-ba kerult a kaja es ezen mar a szervizdij is rajta volt. Adtam neki 18060 Ft-ot majd mint ahogy szoktam az asztal szelere kitettem a tokot. Meg beszelgettunk a kedvesemmel, csak nem jott a pincer. Majd 10 perc mulva jon, hogy egeszsegukre koszonjuk szepen. De nem hozta vissza a tokot az aproval! Nagyon meglepodtem. Mi lehetett a baj. Parom jelezte hogy ne kezdjek el vitatkozni a penzert igy nem tettem. Mellesleg nem allt szandekomban borravalot adni csak azt hittem megerti hogy egybe adja a 100 Ft-ot.
2018. márc. 30. 15:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
56%
Én az olyan helyeket szeretem ahol nincs, nem létezik ilyen mint borravaló. Tavaly meghívtak egy helyre és legnagyobb döbbenetemre azt hallottam, hogy OTT elutasítják a pincérek a borravalót, nem fogadják el egészen egyszerűen. Még azt is bevezették, hogy a pincérnél fizetni nem lehet, fogyasztás után oda kell menni a pulthoz és a "kasszásnak" letenni az összeget vagy bankkártyával intézni a cehet.
2018. márc. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
87%
Azért, mert ő egy borzasztóan rossz szándékú pincér volt, és ki akart téged semmizni.
2018. márc. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
85%

Mi mindig adunk borravalót, akkor is "illik" ha felszámolnak díjat. Nyugaton élveznéd, ott furán néznek rád ha többet adsz. De itthon ez a megszokott. Ergo miért ne hitte volna ezt?

Hogyhogy te nem kapsz borravalót? Hol?

Egyébként nekem lenne ciki, ha 100 ft-ot visszakérnék... :) Kicsit olyan szarrágós, már bocs a kifejezésért. De pont az ilyenekre szokták mondani. Ettől még nem téged írlak le, csak mondom. HOGY MEGÉRTSD miért hitte ezt...

2018. márc. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
92%
Egy ilyen nagy volumenű, pénzügyi sikkasztó még csoda, hogy szabadlábon van.
2018. márc. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

En nem trolkodni akarok meg semmi de egyszeruen en soha nem adok. Es nagyon furcsalltam hogy egy jo helyen miert nem adjak vissza ami visszajarna. Tudom hogy sokaknak furcsanak tunik de ez nalam megszokott.

Nah mind1 maskor majd jobban figyelek. Mellesleg keleten olyan hogy service charge es tip olyan nincs. Minden annyi amennyi. Es pl. az hogy vizet kapsz ingyen az is alap es kerned sem kell... itthon meg furcsan neznek ram ha csapvizet rendelek es nem tudnak hulyenek nezni.

2018. márc. 30. 16:48
 16/22 anonim ***** válasza:
98%
Ha soha nem adsz, akkor egyszerűbb lett volna csak simán beletenni a 18 rugót, szerintem a pincér sem értette mit akartál a plusz hatvan csörgőssel. Akkor legalább csak 40 forint veszteséget kellett volna benyelned a közel 20 ezres vacsi után, vagy visszakérhetted volna azt is, végülis az elvekhez ragaszkodni kell, a 40 forint nem tréfadolog. Feltétlenül menj vissza alkalmasint és világosítsd fel a felszolgálót, hogy ha legközelebb ilyesmivel találkozik, akkor nehogy azt higgye véletlenül,hogy kapott egy 100-as jattot, hanem azt hivatott szolgálni az apró, hogy könnyebb legyen vissza adnia. Menjetek a mekibe legközelebb, ott nem lesz ilyen gondod és valószínűleg ott otthonosabban is mozognál.
2018. márc. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
98%

Közel 18000ért kajáltatok és 100 forintért kattogsz...

Tudod ki hiszi ezt el...

2018. márc. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
96%
Te hül.e vagy. Ilyet max boltban csinalunk, ugy hogy szolunk hogy miert adsz tobbet... Egyértelmű hogy azt hitte borravaló, mivel ilyet mint te épeszű ember nem csinál :D
2018. márc. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
100%
Mondom, rajtad akart meggazdagodni. Rács mögé az ilyet!
2018. márc. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok nagy borravalós de ha már eltapsoltam 2 főre majdnem egy 20-ast nemár hogy 100 forinton sírjak, főleg ha amúgy jó lenne a kiszolgálás, ez nem szükség ebéd, arra nem költ annyit az ember ha meg már így szórom a pénzt nekem égne a pofám ha visszakérnék 100-ftot

mielőtt valaki ezzel jönne nem, én sem kapok borravalót, műhelyben dolgozom csak attól még nem kell a szomszéd tehenének is megdöglenie ha már én önként vágom le a sajátom.

2018. ápr. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!