Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Pizzéria nyitás, engedély,...

Pizzéria nyitás, engedély, hol kezdjem?

Figyelt kérdés
Üdv! Olvasgattam az eddigieket de nem találtam választ! Pizzériát szeretnék nyitni, csak kiszállításra, kérdés, hogy kinél kellene először elindulni? (Kaptam egy telefonszámot aki elmondja mit, hogyan csempézzek stb, hogy szabályos legyen) Illetve nekem még nincs végzettségem, (ezt közben szeretném beszerezni, addig én lennék a futár) egy barátom szakács végzettséggel készítené az ételeket(pizza, hambi) neki mindig ott kellene lennie amikor nyitva vagyunk? Vagy lehet esetleg civil váltótársa? Köszi!

2018. ápr. 23. 10:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ezeket a helyi önkormányzatnál kellene megkérdezned.
2018. ápr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%

Szerintem ha ennyi fogalmad van a dolgokról ne vágj bele.

Alapból civil(?)mire gondolsz itt? Bélát behívod hétfőn helyettesíteni, aki amúgy be sincs jelentve ?

2018. ápr. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Nekem az étteremnyitás procedúráját bruttó 120 000 forintért megcsinálták, HACCP, tanácsadás benne volt, illetve 30 000 forintba fájt még a Kockázatelemzés (?), vagy mi.

Ezen felül még költség volt a kiérkező hatóságok által elvárt átalakítás (mosogatók áttelepítése, ajtók, stb.), bár ezt azóta sem ellenőrizték, a működési engedélyt én is megkaptam.

Ezen felül még pénztárgépet vásároltam, érdekesség, hogy használtan, "átnevesítéssel", vagy hogy is hívják.

Ezek az a papírok biztos, hogy csak kiszállításos üzletmodellre is kelleni fognak.


Válaszolva a másik kérdésre, igen, elméletileg, papíron, szabály szerint mindig ott kell lennie nyitvatartási időben egy tulajdonosnak/alkalmazottnak, aki rendelkezik végzettséggel, de gyakorlatilag a munkaerőhiány okán e téren vizsgálódnak legkevésbé.

2018. ápr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
*a működési engedélyt már akkor
2018. ápr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló!

Köszönöm az építő jellegű hozzászólást! A civil nyílván egy végzettség nélküli beugróst takar napi bejelentéssel. Egyébként vendéglátós iskolába jártam, csak ilyeneket nem tanítottak, nem véletlen hagytam ott :)

2018. ápr. 23. 11:23
 6/16 A kérdező kommentje:

Tisztelt 3.!

Letudnád írni, hogy ki volt az első akihez fordultál?

Neked van esetleg végzettséged, vagy csak az alkalmazottaknak? Mennyi idő alatt lett meg az összes engedély? Illetve a problémám, hogy 203cm a belmagasságom, ez okozhat problémát? Köszönöm

2018. ápr. 23. 11:25
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy szombathelyi hölgy volt, ha a környéken tervezed a projektet, akkor előkeresem a névjegyét szívesen, a kockázatelemzős férfit is Ő javasolta.


Minden elképesztően gyorsan megy, ha megvannak az eszközök, s maga a hely, gyakorlatilag szűk egy hónap alatt lehet nyitni onnantól, hogy elkezded intézni az egészet, tényleg pillanatok alatt!


Légy precíz az elejétől a HACCP vezetése kapcsán, követni úgysem lehet, de mindig legyen írva, a rutinok ne maradjanak el, ne a saját károdon tanulj Te is!


Nekem nincs végzettségem, csak az alkalmazottaknak, ahogy írtad, elég az is, ha éppen csak napi bejelentéssel van ott valaki.


Ha a barátoddal csináljátok, az nagyon jó, egyébként a bérköltségek eléggé megszaladtak, legalábbis itt a nyugati határszélen.


A belmagasságról nem tudok nyilatkozni, ilyen szinten nem értek a szabályozáshoz!


Sok sikert kívánok!

2018. ápr. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

7.!

Köszönöm az építő jellegű válaszokat! Bács megyében lenne a történet, így sajnos nem tudok élni a felajánlással. További kiemelkedő sikereket kívánok!

2018. ápr. 23. 11:45
 9/16 anonim ***** válasza:
56%
Remélem nem fagyasztott pizzát akarsz olasz pizzaként eladni, sajnos vannak ilyenek.
2018. ápr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell az ilyesmihez üzletvezetői végzettség?
2018. ápr. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!