Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Éttermek vegán és húsételekkel...

Éttermek vegán és húsételekkel egyaránt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Vegán vagyok, de a barátom nem az. Tudnátok esetleg olyan helyeket javasolni Budapest belvárosában, ahol mindketten találunk valami megfelelőt?

Fontos még, hogy ilyen egyszerűbb vacsizós/ebédelős hely legyen, semmi túl extravagáns vagy drága, csak ahol meg lehet enni valami jót egy hétköznap este mondjuk.

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

(Szakítás nem opció :D plusz hősiesen tűri, hogy mindig nekem kedvező helyekre megyünk, úgyhogy nem arról van szó, hogy ne támogatna, csak válogatós eléggé, és néha tiszteletben szeretném tartani az ő étkezési szokásait is)



2018. máj. 13. 00:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Off

" pedig nem nehéz megérteni, a veganizmus egy állatjogi mozgalom (nem egy diéta), nem fogyasztunk vagy használunk olyasmit ami az állatoktól származik "


Pedig sajna a többség (gyik felhasználók 99%-a) még ezt sem képes felfogni :D


Sokszor elmondtam már én is, hogy ez nem egy diéta, és pont emiatt nem létezik "vegán étrend", - max növényi étrend - de egyszerűen a húsevéstől túlfejlett agyuk még a legelemibb dolgokat sem képes megérteni.


Pl azt, hogy ha valaki nem vesz/használ állati eredetű termékeket, az ugyanúgy vonatkozik a ruházkodásra és szórakozási szokásokra is. Ha diéta lenne akkor csak az étkezésre vonatkozna, állatjogi ideológia nélkül.

Növényi étrendet viszont követhet nem vegán ember is, ezt pedig plant-based diet-nek hívjuk.


Persze a táplálkozáshoz köthető a legtöbb agymosás - "edd meg a husikát mert attól leszel erős", "tej nélkül nem jutsz kalciumhoz" stb stb - pluszba a magyar egészségügy is fényévekkel le van maradva a fejlett országokétól (hála fletó és viktor elvtársunknak) emiatt aztán nincs könnyű dolga a mozgalomnak ebben a középkori életszínvonal felé tendáló országban (nincs min csodálkozni olyan emberek között akik megszavazzák a fideszt, hisznek a soros tervben, nemlétező istenekben, hisznek a magyar médiának stb stb)


On


Nem akarlak leamortizálni, de én nem ajánlanám egyik ilyen éttermet sem. Egyszerűen azért mert Mo-on kb a szakácsok se tudják, hogy mit ehet a vegán. Pluszba mindent ugyanabban az olajban sütnek.

2018. máj. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Az utolsónak nagyon igaza van, még a "szakemberek" többsége sem tudja, mi fér bele a vegánságba.


Én vegán étrendet követek (nem vegán módon élek) egészsségügyi okokból, azaz minden állati eredetü élelmiszert kerülök.

A múlt héten több napon keresztül kénytelen voltam nem otthon enni és igen nehéz volt bármilyen vendéglátó egységben is számomra ehetö ételt kapni.

A legtöbb esetben elakadtak ott, hogy hát ebben sok zöldség van, az jó lesz - csak közben még egy kis hús, vagy sajt is volt benne, vagy amikor már csak salátát mertem volna rendelni, akkor kiderült, hogy sajt meg tojás majdnem mindenben van, de ha véletlen csak növények voltak, akkor az öntet volt vagy tejfölös, joghurtos vagy majonézes.

A végén sikerült találni egy salátabárt, ahol a zöldségeket én amgam tudom összeválogatni a rányérra és öntet helyett magam tettem rá ecetet, meg olajat.


Tanulság, hoyg ha legközelebb ilyen helyzetbe kerülök, akkor otthonról viszek, amit csak lehet, utána meg a közértben veszek zöldségeket és azokat eszem valamilyen módon.

2018. máj. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#9: Igen, tudom, de a kommentelő vega/vegát írt, aminekl a vega részére válaszoltam. De vegánokra is simán átvihető a dolog. Csak mert az ember nem hajlandó állati terméket enni elvből, még nem utálja automatikusan az ízét (de ha lelkileg befolyásolják az elvei, akkor undorodhat, ez is tény. nem mindenki teszi). Nekem pont az fura kicsit, hogy sok vegán olyan kétségbeesetten akar olyan műhúst vagy műegyebet enni, ami olyan, mint az igazi. Egy szintig OK, de egyesek már tényleg túlzásba viszik és kötözött sonka alakú cuccokat vesznek vegánként. Ez nekem bizarr.


S nem akarok megint offolni, de a jó hús ízét tényleg nem lehet meg sem közelíteni semmi mással, a bolti hús sem hasonlít rá egyáltalán, azon én sem érzek semmilyen ízt (sokakkal ellentétben, persze, de nem vagyok vele egyedül), de nemcsak ilyen létezik.

Semmilyen igazán minőségi, ízes állati termékről nem tudok, amihez kicsit is hasonlót lehetne növényekből kihozni (való igaz, nem próbáltam ki mindent, de sok dolgot igen és határozott volt a különbség). Tudom, hogy ez érzékenység, ízlelőbimbók dolga, elvégre kismilliószor találkoztam már olyannal, s ezeket ki is próbáltam, hogy azt mondták valamire, hogy pont olyan és kicsit sem hasonlított rá. De van, aki máshogyan érzi. Nyilván ez van a vegánoknak szánt áldolgokkal is. Nem véletlen, hogy sok vegán pl. meg nem enné a műsajtot, mert nem érzi jónak. Néztem teszteket, a műsajtok nem állnak valami jól a sajt ízét ismerő embereknél. Biztos van sikerültebb és biztos vannak finomak, de nem lehetnek sajtszerűek.

A sörélesztőpehelyt nem értem soha, mivel a vegánok sajtos ízt tulajdonítanak neki. Ilyesmit még nem sikerült felfedeznem benne, enyhe élesztőíze van csupán.

Ízlelőbimbók, ezek is különböznek, nemcsak az ízlés. Nem gond.

Ha a bolti húsok s egyes sajtok sem rendelkeznek hús-, illetve sajtízzel, mit várnánk a növényektől, komolyan?

Azoknak megvan a saját, finom ízük.

2018. máj. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
23%
A húsnak nincs saját íze csak a fűszerek adnak neki. Nettó hülyeség amiket írsz urolsó.
2018. máj. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
83%

ma 18:04-es: a húsnak VAN íze, méghozzá attól függöen, milyen hús, más-más izüek.

A kacsa, liba, pulyka, csirke, disznó, marha, birka, stb húsokat még véletlen sem lehet összetéveszteni, mert mindegyiknek jellegzetes az íze.

A füszerek ezt legfeljebb felerösítik, de nem azoktól van az íz.


De eleve a legtöbb húst ha sütik, akkor föleg sót adnak hozzá, az pedig csak sós ízt eredményezne.


Csak az állít olyat, hogy nincs alapízük, aki vagy nem evett még húst, vagy már elfelejtette, hogy milyen az.

2018. máj. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Imádom ezt az érvelést: ha vegán, akkor ne akarjon húszszerű, sajtszerű, tejszerű ételeket enni/inni. Akkor mégiscsak hiányzik neki a hús meg a sajt. Akkor egye azt.


Persze hogy hiányzik. Persze hogy szeretjük (én legalábbis hús és sajtimádó voltam) ezeket az ízeket. Rengeteg pozitív élmény/emlék kötődik hozzájuk, én személy szerint imádtam sütni, főzni húsos dolgokat, ettől nem lehet teljesen elszakadni. Ezért is vásárolok hús, sajtpótlókat, mert bár nem teljesen, de felidézik ezeket az élményeket, ízeket.


Egyébként az, aki mondjuk vegetáriánusból lesz vegán kevésbé vesz ilyen pótlékokat, és aki már sok-sok éve vegán szintén hanyagolja ezeket a pótlékokat. Valószínűleg én is egyre kevesebbet fogok venni később, amikor már önálló ízlésem/repertoárom lesz vegán ételekből.

2018. máj. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!