Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Nem félnek, hogy meglóg...

Nem félnek, hogy meglóg valaki fizetés nélkűl?

Figyelt kérdés

Rengeteg étteremben étkezés után szokás fizetni és én láttam ma,hogy az étterem előtti teraszon van olyan hely ,hogy odalátnak bentről,de van olyan aztal,hogy oldalra esik és figyeltem,nem látnak ki sehogy,kamera sem néz oda,nem minden másodpercben megy ki a pincér és simán meglóghatna fizetés nélkűl a vendég.


Nem félnek ettől az éttermesek?

Vagy a becsületre bízzák,hogy csak nem lóg meg senki fizetés nélkűl.

Szokott ilyen történni,hogy meglép valaki fizetés nélkűl?


Mielőtt azt mondanátok,hogy én akarok ilyet csinálni,hangsúlyozom nem. Nem azért kérdezem csak kíváncsiságból,hogy ettől nem félnek az éttermesek?



2018. jún. 5. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
1,5 éve üzemeltetek éttermet, s még sosem történt olyan, hogy valaki meglógott volna.
2018. jún. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ismerőseim meglógtak kis városban, eléggé pórul jártak evvel a kis húzásukkal :-D
2018. jún. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14%

mi már futottunk, de hogy ne tudjanak kergetni, előbb rájuk zártuk az ajtót kivülről :)

igazából csak pofátlanul soknak tartottuk amit kérni akartak, aztán ottt hagytuk, ami szerintünk reális (tesco ár + 20%) .

2018. jún. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Biztosan megesett már, de valószínűleg annyira ritka, hogy attól nem fognak tönkre menni, tehát nem félnek. Sok helyen simán meglehetne tenni, de a legtöbb vendég úgy gondolkodik, hogy nem éri meg az, hogy utána a környékre se merjen menni többet. Többnyire aki vendéglőbe jár, tiszteli és szereti a vendéglőzést, Ez amolyan oda vissza dolog. Kinek esne így jól az étel? Mikor böfög, arra gondol, de jót ettem ingyen? Úgy tűnik ilyen pofátlan ember ritkán akad. Abból feltételezem, hogy nagyon sok vendéglő udvara, terasza valóban nagyon felügyelet nélkül van hagyva, ergo tudják a tulajok, hogy ezt meg lehet kockáztatni. Van egy nagyon kedves éttermem, amit direkt nem nevezek meg. Lényeg, hogy egy afféle major, tanyasi körülmények között, kint egy nagy udvaron, füves területen lehet enni, a szanaszét lévő asztaloktól igen messze van maga az épület. Tipikusan olyan hely, ahonnan könnyedén meglehetne lógni, de én imádok oda visszajárni.
2018. jún. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Dine and dash-nek hívják angol nyelvterületen a jelenséget.

Egyébként bentről is könnyű kisétálni ha hozzák a számlát, te pedig üresen hagyod a kis “könyvet” és elsetalsz, ugyanis nem szoktak rögtön rarabolni a pincérek normális helyeken..

2018. jún. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
1# vagy csak nem tudsz róla.
2018. jún. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szerintem is.

Ne legyél ennyire naiv kedves 1-es.

2018. jún. 6. 18:48
 8/9 naphtha ***** válasza:

Annyira belénk nőtt az előítéletes gondolkodás, hogy már észre se vesszük.

Azért, mert kivitelezhető lenne egy ilyen húzás, az emberek 99,9%-a még nem lépi meg.

De jó volna megélni azt a világot, ahol egy ilyen kérdés, még poénnak is rossz.

10 éve dolgozom a vendéglátásban, sok emberrel találkoztam, kb. ezért szeretem a felszolgálást.

Persze nem mindenki jó és szép lelkű, csak utópia a globális buddhizmus :)

Ha egy ilyen kérdés felmerül, higgyétek el, leginkább a helytelen világszemlélet a baj, nem pedig az alapvető emberi természet.

2018. jún. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

sokan meglógnak, de arányaiban úgymond belefér a vendéglőnek ... nem éri meg nekik utána szaladgálnik feljelentést tenni meg bíróságra járni ilyen összegekért.


benzinkutakon sokkal nagyobb összegekkel meglógnak (azaz teletank és húzás), pedig ott kamera is van, mégse nagyon hatja meg őket. ahogy benzinkutas ismerőstől tudom, elég alacsony az elfogási arány, de nyilván úgy nézik ki a kutakat, hogy onnan könnyen meg lehessen lépni.

kb ugyanez lehet az éttermeknél is, nyilván van ahol el tudják játszani, van ahol nem nagyon ...

2018. jún. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!