Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Szerintetek a kecsap és a...

Szerintetek a kecsap és a majonéz szósz?

Figyelt kérdés
A barátaim szerint nem. De akkor a kecsap mi? És mi szósz? Illteve a szósz, a mártás és az öntet között van különbség? Válaszoljatok, mert tényleg izgat a kérdés.

2018. jún. 23. 23:38
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

"De akkor a kecsap mi?"


Mártás.


[link]


A majonéz is az.


" Illteve a szósz, a mártás és az öntet között van különbség?"


Nincs. Lásd: [link]


Jó nagy barmok a barátaid. Nem csak azért, amit gondolnak, hanem mert annyira életképtelenek, hogy rákeresni sem tudnak mértékadó forrásokra.

2018. jún. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
A kecsap lehet lekvár is,ha gyümölcsökhöz soroljuk :D
2018. jún. 24. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
46%

Istenem bár ráérnék arra csak még egyszer az életben hogy ekkora marhaságon veszekedjek valakivel!


18/fiú

2018. jún. 24. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

" Illteve a szósz, a mártás és az öntet között van különbség?"


Csak az, hogy éppen milyen módon használod az adott élelmiszert, egyébként ugyanaz

2018. jún. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében ugyanaz.

A szósz a francia nyelvböl ered német közvetitéssel(eredeti helyesirás szerint sauce, német variációja Sosse), a vendéglátóiparban használták eredetileg.

A mártás a magyar kifejezés ugyanarra a fogalomra, nyelvújításkori szó, amikor a német/francia eredetü szavakat megpróbálták kitalált szavakkal helyettestíteni.

A mártás azokhoz a szavakhoz tartozik, amik megmaradtak és a szósz szinonímájaként használatos.

Az öntet új találmány, csak a rendszerváltás körül kezdték használni, amikor bejöttek azok a saléták, amiket nem a régi ecetes vízben tálaltak, hanem sürü, olajos alapú öntetekkel, amik teljesen más jelleget adtak a salátáknak, mert azonos zöldségekböl más-más lett az eredmény, ha a salátaöntet más volt.

A sodó ( bár ezt nem kérdezted, de ez is egy mártás, vagy szósz ha úgy tetszik)

Régebben a süteményekhez adott édes mártást, sodónak hívták, csak az utóbbi években kezdték itt is az öntet szót használni.

2018. jún. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nyugi, én is tudom mekkora baromság a kérdés csak este beszélgettünk a haverokkal es szóba jött a téma, én pedig roppantmód unatkoztam.
2018. jún. 24. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!