Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Steakfogyasztók! Mit javasoltok?

Steakfogyasztók! Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Holnap megyünk egy barátommal steakezni egy népszerű helyre, előtte sose ettem olyan "valódi" steaket, ahogy rengetegen fogyasztják. Ettem már marhát de az itthon általában teljesen át van sütve mert a többiek nem szeretik és nem is akarják kipróbálni. Abban biztos vagyok, hogy medium vagy medium rare közül választanék, de nem tudom melyik lenne jobb egy kezdésnek. Olyan minimális tapasztalatom van a marhával, hogy hamburgerekben általában medium húst kérek bele úgy a közepe még pink és jó szaftos, de nagyon sokan mondják, hogy a medium rare a legjobb egy steaknek, de attól tartok, hogy lehet, hogy túl véres lenne az ízlésemnek, de nem vagyok benne biztos. Mit javasoltok először próbáljam ki mediumon? Mennyivel véresebb a medium rare?

2018. jún. 28. 00:32
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Kezdésnek a medium rare jó de mond el bátran a pincérnek ,hogy most ennél először steaket. Kérd meg ,hogy segítsen a választásban mert neki tudni kell ,hogy milyen fajta marhából készül a steak. A sütési módozat sokat adhat az íz élményhez a húsfajtától vagy marhafajtától. Egyébként jobb helyeken már lehet kérni 5 dkg steak darabokat különböző sütési móddal pont azért ,hogy eltud dönteni melyiket fogod szeretni. Amolyan vegyes tálként. Kérdez rá lehet ,hogy van ilyen náluk.
2018. jún. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!