Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Magyarországi éttermekben...

Magyarországi éttermekben miért néznek komplett idiótának, ha megkérdem, hány gramm egy adag?

Figyelt kérdés
Más országokban ez egy teljesen normális, magától értetődő kérdés, amire a vendég értelemszerűen kíváncsi. Ehhez képest a magyarországi kajáldákban úgy néznek rám egy ilyen kérdés hallatán, mintha minimum azt kérném, hadd egyek ingyen, korlátlan mennyiségben.
2018. júl. 14. 19:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%

Én sem értem külföldön normálisak és szabvány is van erre.

Már csak a cukor beteg mamámbol indulok ki aki grammra ehet v a pcps barátnőmből. Olasz országban grammra kértük a tésztát és tök természetes volt. Már csak gondoljunk a beteg emberekre

2018. júl. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
75%
én, mint hozzá nem értő, most hallottam először olyan emberről, aki étteremben erról érdeklődik...
2018. júl. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
21%

Talán mert az vagy? De csak talán!


Amúgy vigyél magaddal digitális mérleget. Elfér egy női táskában is, grammra pontosan mér, és ott helyben kiskanállal kiadagolhatod magadnak a 128 grammot, ami a boldogság kulcsa.

2018. júl. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
#3 Bizonyára Németország, Szlovákia, Románia teljes lakossága is komplett idióta. De ha neked mindegy, mekkora adagot kapsz a pénzedért...
2018. júl. 14. 20:13
 5/24 anonim ***** válasza:
82%

3-as, nem kell gúnyolódni, itt külföldön tök elfogadott, hogy a szolgáltató van a vevőért, és hogyha valaki érdeklődik, az kap választ.


Nem szájhúzást, meg honnan tudjam, leszarom-ot és társai, hanem megnézik neki... van ugyanis, aki DIÉTÁZIK mert IR-es, és marhára nem mindegy hogy a kirakott zsömle 120 gr-os vagy 200.

2018. júl. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Érdekes módon a magyar határtól kb. 5 kilométerre fekvő Királyhelmecen kérdésemre az eladónő pár másodperc ellenőrzés után szájhúzgálás meg értetlenkedés nélkül megmondta, mekkora gyros tálat kapok. Biztosan ő is idióta.
2018. júl. 14. 20:16
 7/24 A kérdező kommentje:
#5 Én elsősorban amiatt szoktam érdeklődni ez iránt, hogy mekkora adagot kapok a pénzemért, amit aztán könnyen összevethetek más helyekkel. De igazad van, fogyózóknak is különösen fontos lehet.
2018. júl. 14. 20:18
 8/24 A kérdező kommentje:
#3 Arra még válaszolhatnál, hogy a rendelésem után elkészítendő marhapöri vagy pizza tömegét miképp mérem le előzetesen.
2018. júl. 14. 20:20
 9/24 anonim ***** válasza:
60%
Én még ilyet soha nem hallottam, pedig elég sok étteremben jártam már a világ minden táján. Egyedül a steakeknél van megadva, hány grammos. A diétánál még oké, szerintem, ha valaki így kérdezi, annak szájhúzogatás nélkül meg is mondják, de az, hogy fillérb..szó módon méricskéljem, hány gramm(:D) báránybordát vagy akármit kapok a pénzemért, és összehasonlítgassam a helyeket, hát bocs, de ez nagyon szánalmas.
2018. júl. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

#9 A világ minden része után nézz szét kicsit a környező országokban is.


[link]


Hoppá, furcsa módon minden termék tömege meg van adva grammban...

2018. júl. 14. 20:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!