Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Magyarországi éttermekben...

Magyarországi éttermekben miért néznek komplett idiótának, ha megkérdem, hány gramm egy adag?

Figyelt kérdés
Más országokban ez egy teljesen normális, magától értetődő kérdés, amire a vendég értelemszerűen kíváncsi. Ehhez képest a magyarországi kajáldákban úgy néznek rám egy ilyen kérdés hallatán, mintha minimum azt kérném, hadd egyek ingyen, korlátlan mennyiségben.
2018. júl. 14. 19:45
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
54%
Életemben nem hallottam még ilyet. Ha kevesled az adagot akkor nem mész többé oda, ha meg sokallod (ilyen reklamációról se hallottam még), akkor meg otthagyod a maradékot. Az összetevőket és az elkészítés módját rendben, hogy megkérded (lehetsz pl. allergiás valamire), de a súlyát...
2018. júl. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
96%
Ezen a jelenségen én is megdöbbentem, amikor Erdélyből ide költöztem. Számomra alap info lenne, de már hozzászoktam.
2018. júl. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem, akinek fontos, az már szemre is meg tudja állapítani, hogy hány gramm. A diétához hozzászokás 2-3 hónapja után.

Mellesleg, ahol ki KELL írni az összes adatot, ott meg rendszeresen arról cikkeznek, hogy ellenőrzéskor más jön ki, mint amit kiírtak.


Ha annyira hiányzik, vinném a Tápanyagtáblázatok zsebkönyvet. Vagy már biztos van valami app is a telefonra, és akkor méret alapján pillanatok alatt ki lehet számolni.


Azon kívül, Mo-on nem grammra számolnak, legföljebb a patikában. Szerintem meg az röhejes, hogy pl. szalámit, fél kilót is úgy kell kérni, hogy 500 grammot kérek. Mo-on meg rendesen lehet 5 deka parizert is kérni; hát nem jobb?

2018. aug. 3. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
73%
Én pincér vagyok, de ilyet még nem hallottam. Egyébként azért furcsa, mert ez Magyarország. Külföld más, sose keverd össze őket. Ha normálisan megkérdezed, indoklod, hogy miért (pl. elnézést, megkérdezhetném, hogy hány gramm egy adag étel? Cukorbeteg vagyok és tudnom kellene), akkor nem fognak furán nézni, mert megértik. De amíg csak annyit kérdezel, hogy hány gramm egy adag, addig nem tudják mire vélni ezt a dologt.
2018. okt. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!