Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Étterembe lehet vinni saját...

Étterembe lehet vinni saját készítésű szülinapi tortát? Hogyan szokás? Adnak hozzá tányérokat stb? Felszámolnak vmi díjat?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne hogy ugye nem viszik be a konyhára amíg a vacsorát esszük?
2018. aug. 23. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Étteremtől függ megkell beszélni van ahova vihetsz. Általában vacsora után eszik a tortát és meglepi szokott lenni az ünnepeltnek. Ilyenkor amig vacsorázik a társaság berakják az étterem hűtőjébe. Tányért adnak hozzá és sütis villát. Nem szoktak felszámolni érte semmit jobb helyeken. Aki fizet ilyenkor a borravalóba bele kalkulálja ezt kis + felszolhálást úgy illik.
2018. aug. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ki és miért pontozta le az első választ, amikor az mindenben megfelel a valóságnak. Magam is meg tudom erősíteni, saját tapasztalatom alapján.

A konyhába, hűtőbe bevitel elvileg szabálytalan. Általában azt nem szokták megengedni. S ott sem, ahol van saját cukrászüzem, amelyik vállal alkalmi tortákat is.

Az olyan lenne, mintha a rántott húst is magad vinnéd.

2018. aug. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazan szoktak engedni, a hűtőbe, az előkészítő helységekbe pedig tilos bevinni, mert bezárathatják a helyet.
2018. aug. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekem ez pont jó, a tesóm 1 éves babájának lenne, ő kérte a tortát, ők hívnak meg étterembe. Nem is szeretném ha az én amatőr kinézetű tortámat bárhova bevinnék. Meglepi lényegtelen, mivel 1 évesről van szó :-) Tesóm szerint adnak kistányérakat, ők külföldön élnek, ott szokás, de nem voltam benne biztos hogy itt is...
2018. aug. 23. 12:02
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a legértelmesebb megoldás az lenne, ha felhívnád ah éttermet és megkérdeznéd, hogy lehet e
2018. aug. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Szia.

Nálunk a ballagáson merült fel ez a kérdés, hogy lehet-e otthon sütött tortát vinni.

Nekünk az egyik étteremben azt mondták (ahová végül egyéb okok miatt nem mentünk), hogy vigyük nyugodtan.


Ahol végül voltunk ott csak a bolti torta számlájával mehettünk/illetve vihettük be.


Szóval változó de általában nem igazán dijazzák a különböző előírások miatt.

2018. aug. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!