Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Nem érzed magad rosszul, ha...

Nem érzed magad rosszul, ha nem tudod megenni az egész adagot egy étteremben?

Figyelt kérdés
Jó, tudom, hogy ez nem gáz, mindenki annyit eszik, amennyit tud/akar és becsomagolják, haza lehet vinni stb., de én mégis mindig kínosan érzem magam. Minden pénteken megyek ebédelni egy étterembe, akkor eszek először aznap, nagyon finoman főznek és szeretem, még az adag sem extrém nagy, de én mégsem bírom megenni. Nem tudom megmagyarázni, de nekem már kezd kellemetlen lenni, hogy sosem bírom megenni.
2018. szept. 29. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is volt ilyen gondom régen. Rendelésnél főleg ha ismeretlen az étterem először járunk ott rászoktam kérdezni ,hogy kb mekkora adag. A kérdés pedig így szól a pincérhez pasis adag vagy csajos adagra számíthatok? Ha pasist mond akkor megkérdezem ,hogy az általam választott ételből lehet e csajos adagot kérni. Ilyenkor a pincér elmondja, hogy kb mennyi súlya az étel.
2018. szept. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon kellemetlen, mindig arra gondolok, hogy miattam majd csökkentik az adagokat, és a nagyevők pórul járnak.

Ha előre tudod, hogy nem fogod megenni, miért nem kérsz fél adagot?

Én általában a köreteket nem tudom maradéktalanul elfogyasztani, (szerintem a legtöbb helyen túlméretezik), ezért mindig fél adagot kérek belőle, és ha mégis éhen maradok, legfeljebb eszem valami desszertet.

2018. szept. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én étteremben dolgozom és totál hidegen hagy, ki eszi meg az egészet vagy, hogy ki csomagoltatja be a maradékot. Sosem mutogattunk még ujjal senkire sem, hogy “nézd, ott van a csaj, aki csak 12dekát eszik meg a pörköltből” 😃


Ha meg oda jársz és ismernek is, valószínüleg már tudják, hogy neked el kell csomagolni.


Komolyan, totál aranyos vagy, hogy képes vagy ilyenen pörögni, soha eszembe nem jutna ilyen miatt izgulnom.

2018. szept. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem lehet kisebb adagot kérni, ez a fix, meg amúgy tényleg egy normál adagról van szó és nem valami óriási, extrém mennyiség. Valakinek még kevés is, de én ezt sem bírom egyszerre megenni.
2018. szept. 29. 10:12
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben kifizeted a rendelést, és a személyzet meg a közelben ülő vendégek nem etiópok vagy eritreaiak, akkor nem jegyzik az ilyesmit.
2018. szept. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább azért érzem magam rosszul, mert ott van előttem az a finom étel én meg pukkanásig tele vagyok és már nem megy egy falat sem le. De nem gondoltam olyanra, hogy valaki ez miatt kinézne. Nem az éhségen és az étel minőségén múlik, hogy ki mennyit tud enni.
2018. szept. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem jarok mar manapság ilyen helyekre,regen jartam mar. Nos,ott a jó kaja mellettem,finom,szeretem,nem megy le mar több,es milyen jo lenne később...akkor max elviszem valamibe, ha van nálam éthordó,akkor nem erzem magam rosszul,felbontom ket reszre,majd befejezem.
2018. szept. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Attol, hogy nem tudod megenni, nem jelenti azt, hogy nem lennee finom nem hiszem, hogy megsértödnének, hogy rossznak érzed az etelt.

Nekem sem szokott sikerülni. Olyankor hazaviszem. Vagy alapból nem kérek köretet vagy csak egy salit eszem.

2018. szept. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Felmerülhet bennem valami kósza sajnálat, megszoktam, hogy mindig mindent megeszek, de ez étteremben nem úgy van, mint otthon, ahol eleve sokszor szedek az ételből, kis tálkába. Ha nem bírom megenni, nem eszem meg, nincs abban semmi. Mivel sejtem, mennyit tudok enni, igyekszem úgy rendelni, hogy ne legyen efféle apró probléma se (ismeretlen helyen lehet gond, ha szokatlan méretűek az adagok), szerencsére én elég rendesen tudok enni, az első étkezésemre eleve sok kell. De inkább rendelek kevesebbet s max. bedobok még egy desszertet, az nekem mindig megy :)

Volt időszak, amikor tudtam, hogy egy főételre esélyem sincs. Akkor mindig levest vagy előételt rendeltem egy desszerttel és kész.


Ne érezd magad kínosan, felesleges.

Az a gáz, amikor valakit félrenevelnek és kötelességszerűen meghagyja az étel kb. felét, akármiről is van szó, ha éhes is. Borzalmas volt, amikor a remek palacsintaköltemény fele ott maradt a tányéron, mi többiek (csupa jó étvágyú tini, akik majdnem kinyaltuk a tányérokat) csak néztük s a csaj mondta, hogy őt így tanították.

2018. szept. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!