Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Volt már hogy nem adtál...

Volt már hogy nem adtál semennyi borravalót egy étteremben mert bunkó volt a pincér veled?

Figyelt kérdés
2018. szept. 27. 08:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen volt. De ahhoz még bunkónak sem kell lennie, elég ha egyszerűen nem tesz semmit a jattért. Mert az, hogy kihozza az ételt még nem ér borravalót.
2018. szept. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt, hogy nem adtam borravalót, mert nem tett semmit érte a pincér.

És volt, hogy kihívattam a főnökét és a tulajdonost is, mert bunkó volt.

2018. szept. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Ahol szervizdíj van ott semmit nem adok, máshol pont 10%-ot bankkártyával fizetve, mert így kapnak belőle csak a szakácsok (unokatesóm szakács, ő javasolta).
2018. szept. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem adok semmit a pincernek mirefel? Edddig normalissal nem talalkoztam csak 1x de őt ismertem személyesen. Amúgy meg azert van fizetve, hogy futosgaljon akkor tegye a dolgat ha nem tetszik neki keressen mas melot.Kártyával fizetek es nalunk nem MO nem tud emelni a vegleges aron.
2018. szept. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó... vagy igen, vagy nem, de inkább nem. A bankkártyával adott 10%-od jóval kevesebb lesz mert adóköteles bevételként az állam is lecsippantja belőle a maga részét. Marad mondjuk 75%. Miután kifizetted:


1. A legtöbb helyen az egyszerűen megy a tulaj zsebébe mint bevétel hiszen nincs külön kiszámlázva hogy adtál borravalót. Az ilyen kifizetésből a pincérek sokszor nem látnak semmit.

2. Ha meg is kapja valaki akkor az valószínűleg a pincér lesz.


Egy jó helyen a szakács eleve több pénzért dolgozik és a pincérek borravalójából eleve kap valamennyit.

2018. szept. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
(közben jött még egy komment, az utolsó előttinek szántam a választ)
2018. szept. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Sőt, vissza is küldtem az ételt, beszèltem a tulajjal, és inkább ettünk máshol.

Direkt hagyma nélkül kértük a pizzát, hogy a legkisebb gyerek is megegye. Erre kihozza a pincérnő, és tele van nyomva hagymàval. A sinka az a klasszikus tescós felvágott, de lehet, hogy inkább párizsi volt. A hagymát láttuk elsőre, azt egyből jeleztem is. Ilyet mond a kislány, hogy bocsi, de majd le tudod szedni. Aztán sarkon fordult. Anyád.

Nem ettünk belőle egy falatot se, így ki se fizettük. A tulaj addig pattogott, amíg kértem a vásárlók könyvét. (Pizzériában tudom, hogy nem úgy hívják, de nem ugrik be.) Akkor visszavett, és megegyeztünk abban, hogy nem fizetek semmit, (az addig elfogyasztott üdítőket se) és nem teszek panaszt.

Nem meglepő, hogy azóta az a hely bezárt.

2018. szept. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%

#5-ösnek


A borravalót felszolgálási díjként tüntetik fel a számlán, ott ahol nincs. Minden vendéglátóhely számlázásának erre alkalmasnak kell lennie. Akik nem nyári idénymunkásként vendéglátóznak azok tudják, hogy jogszabály szerint tulajnak a dolgozókkal írásos megállapodást kell kötnie a szétosztásáráról. Egy jó és nem töketlen szakács ebből ki tudja követelni a méltányos jussát, meg azt is, hogy úgy működjön az üzlet, hogy a számlázott bevételekre rálásson, hogy ebben ne rövidíthessék meg. A pincérek persze abban érdekeltek, ha a zsebükbe kapják a jattot, úgy hogy az nincs a számlán, mert azt pofátlanul lenyúlhatják.



"71/2005. (IX. 27.) GKM rendelet

a felszolgálási díj mértékének megállapításáról, valamint a felszolgálási díj alkalmazásának és felhasználásának szabályairól

Az árak megállapításáról szóló 1990. évi LXXXVII. törvény 7. § (1)-(2) és (4) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján - a felszolgálási díj mértékének tekintetében - a pénzügyminiszterrel egyetértésben a következőket rendelem el:

1. § (1) * A felszolgálási díj a kereskedelemről szóló 2005. évi CLXIV. törvény 2. §-ának 30. pontja szerinti vendéglátás keretében a vendégek felszolgáló közreműködésével történő kiszolgálásáért felszámított külön díj.

(2) * A fogyasztó részére adott számlán, nyugtán a felszolgálási díjat elkülönítetten kell feltüntetni.

(3) *

(4) Az (1) bekezdés szerint felszámított felszolgálási díjat havonta kell a vendéglátásban közvetlenül - az üzletben - közreműködőknek kifizetni. A kifizetésnek meg kell egyeznie a felszolgálási díj befolyt összegének - külön jogszabályokban meghatározott - adókkal és járulékokkal csökkentett hányadával.

(5) A felszolgálási díj közreműködők közötti felosztásának szabályairól, arányáról az üzemeltetőnek - ha a munkahelyen munkavállalói érdek-képviseleti szervezet működik - az érdek-képviseleti szervezettel kell írásban megállapodnia. Ha a munkahelyen munkavállalói érdek-képviseleti szervezet nem működik a felszolgálási díj felosztásának arányáról az üzemeltetőnek a közreműködőkkel kell írásban megállapodni.

2. § *

3. § Ez a rendelet 2005. október 1-jén lép hatályba."



#3

2018. szept. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pontosítom magam, ha kártyával fizetve azt mondod, hogy 10% borravalót írjanak a számlához, akkor:

A borravalót felszolgálási díjként tüntetik fel a számlán, ott ahol nincs...

2018. szept. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Utolsó nyitvatartási órában mentünk, és hát látszott a pincéreken, hogy nagyon nem örültek nekünk... elég későn vették fel a rendelést, kedvetlenül dolgoztak, mellette meg kb. 2 méterre ba.....megoltak meg mesélték a csajozós történeteiket fennhangon...
2018. okt. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!