Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Milyen menük voltak régen, a...

Milyen menük voltak régen, a 60-70-es években az iskolai menzákon?

Figyelt kérdés

Mondjuk, pénteken általában rántott hal volt majonézes krumplival, ugye? De milyen leves volt előtte, és mi volt a desszert utána akkoriban?

És volt tészta nap, kedd vagy szerda. Akko milyen levesek voltak előtte? De desszertnek akkor biztos gyümölcs volt a tésztás napokon, ugye?



#menza #60-as évek #70-es évek #heti étrend #régi menzák #iskolai menzák #menzai menük
2018. okt. 11. 17:33
 1/4 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nálunk sosem volt rántott hal majonézes krumplival. Volt viszont császármorzsa barackkompóttal :) De rég ettem!
2018. okt. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon csomós tejbegríz volt minden héten egyszer,kakaós szórással. Sokszor volt finomfőzelék nagyon vékony sülthússal, spenót vagy sóska keménytojással,karalábé-főzelék, mákostészta, káposztás tészta. Pörkölt, oldalas heti 1 alkalommal krumplival, rizzsel, esetleg pásztortarhonya.

Leves minden nap volt "valamit visz a víz"-alapon, ha tegnap finomfőzelék volt, ma leves lett belőle.

Almát heti kétszer adtak, más gyümölcsöt a menzán nem adtak.

A 60-as években akkor kaptunk kis kocka sütit (elég szárazat és keményet, 'bolti lekvárral'), ha másnap hivatalos ünnep volt (ápr.4., máj.1., nov.7.)

Rántott halat, majonézt, desszertet sosem láttunk, ugye!

2018. okt. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1-2.

Köszönöm. Akkor én úgy néz ki, jó menzákon ettem, Veszprémben és Pesten. Szerencsém lehetett.

Még rántott hús is volt néha, néhányszor egy évben. És mindig 3 fogás volt, vagy valami egyszerű süti vagy gyümölcs. Legtöbbször tényleg alma, de kompótfélék is voltak. Mondjuk grízestészta mellé vagy után.

De szerintem ugyanolyan menük voltak a munkahelyi étkezdékben is, amikor nyáron ott ettem. És császármorzsa tényleg havonta biztos volt. De milyen leves volt előtte? Úgy néz ki, a levesekkel is szerencsém volt, mert finomak voltak. Ha nem is volt annyi és akkora gombóc a májgombóc-húsgombóc vagy grízgaluskás levesben, mint otthon, de volt. És volt halászlé is, és akkor túrós csusza volt utána.

2018. okt. 11. 19:52
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt most találtam. Benne van a piskóta csokiötettel, amit annyira szerettem, és anyu sosem tudta olyan finoman elkészíteni.

[link]

2018. okt. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!