Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Jó, olcsó vietnámi vendéglő?

Jó, olcsó vietnámi vendéglő?

Figyelt kérdés
2018. nov. 4. 00:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem sok vietnámi vendégló van (legalábbis errefelé, mert vietnámban biztos több van...), de egyfelől eléggé relatív az, hogy "jó", meg az is, hogy "olcsó", ráadásul ezek általában fordított arányosságban szoktak lenni.


Nem ártana azért legalább annyit írnod, hogy mondjuk Budapesten, vagy Debrecenben keresel ilyesmit, meg egyebek... de ha nem számít a távolság, akkor irány vietnám!

2018. nov. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
XX. kerülethez közel, ne legyen koszos, legyen választék
2018. nov. 4. 18:44
 3/11 anonim ***** válasza:

Hoa-Sen


Lőrincen van, a Sárkány Centernél. Többször voltam ott. Ár és minőség is oké.

2018. nov. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Minden nagy bevásárló központnál vannak egzotikus falatozók. Neked az M5 erzsébeti oldalán ott a Tesco a lőrinci oldalán meg az Auchan.
2018. nov. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok


Régebben mintha a józsefvárosi piachoz közel lett volna legalább 2 is (és még vannak arra kínai kajáldák is), most nem tudom megvannak-e még, az egyik olcsóbb volt, a másik meg lényegesen drágább, de túl sok konkrétat nem tudok


Egyébként a vietnámi, kínai (meg egyéb) kajáldák is leggyakran az itteni könnyen beszerezhető alapanyagokhoz és az itteni megszokásokhoz idomulnak, kevésbé tradícionálisan.


Mindenféle ilyen kajáldáknál (főleg kínai-indiai-stb, mexikói kajáldáknál meg főleg) meg ugye az is ott van, hogyha úgy is akarnának valamit csinálni, mint otthon tették, akkor is kína is elég nagy, különfélén csinálnak különféle kajákat az ország különböző részein


de ugyebár kisebb országoknál is megvan ez... nálunk se ugyan úgy csinálják a töltött káposztát szabolcsban, mint somogyban, meg még sok kaját... krumpli- és húslevesnek is többféle változata van


vietnámi kajáldáknál is megvannak ilyen különbségek


Lényeg az, hogy mindenhol máshogy csinálnak valami kaját, illetve sokaknak nem feltétlenül az a jó, vagy legjobb, hogyha tradícionálisan készítik el, hanem ami az adott ember megszokásába/ízvilágába jobban passzol

2018. nov. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ui.: amondó vagyok, hogy mindenki inkább maga próbálgassa ki ezeket, mert mindenkinek más jöhet be jobban (nem csak ízvilágra és egyebekre, de ár-érték, főleg az árnak arányban is...)


Mi az olcsó? Még nem derült ki.

1000 forintos menü?

5000 forintos kajálás? (az is olcsó egy olyan helyhez képest, ahol 10x annyiért lehet kajálni valamit....)

2018. nov. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ui.: számomra az olcsó, ha számomra jó is, ahol megkajálok megfelelő környezetben 3000-6000 forintért (leves 600-1600 HUF, második fogás 1200-4000 HUF, sör, egyebek még valamennyi), hogyha nagy adagot adnak (esküvőkön, ilyesmiken benne szoktam lenni a top3-ban, akik legtöbbet zabálnak)


de van olyan, ahová csak úgy kajálni térek be, nem a legnagyobb gasztronómiai értékekért és ahol alig 1000 huf felett van a menü, de az frankó, megfelelő, stb


Meg van olyan hely is, ahol több tízezerért lehet MEGKÓSTOLNI a kaját, mert csak összepiszkozzák a tányért, de jóllakni igazán nem lehet vele, bár tény, hogy szépen néz ki, ha valaki instagramra akarja feltölteni amellé hogy mit szrt, hogy mit kajált, meg sznobok közé csapódva érzi jól magát... stb


szóval ezek totál relatív dolgok


ui.: régebben, bár lehet most is megvan, a Móricznál lehetett este zárás előtt kb. fél árban kajálni a megmaradt dolgokat, na... az például kbszott jó ár-érték arányú.... meg van olyan kajálda is, ahol 6k HUF-ért lehet jót enni, minőség persze nem azonos és totál relatív.


A hely és kiszolgálás minősége is totál relatív. Ismerek helyet, ahol nagyon jófej és közvetlen (=? flegma) a személyzet (amiért bírom őket, de vannak kik nem bírnák) és szocreál piros-fehér négyzethálós terítőjű asztalok vannak, de a kaja okés, meg az ár is hozzá

2018. nov. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

még valami....


két dologgal nem értek egyet (pedig én fogyasztó vagyok, nem pincér, meg nem szakács)


- hogy magas szinten a kajának csak művészeti értéke van csupán (sznobok)


- hogy a pincér ne lehetne ember, közvetlen, akár némelyek szerint bunkó és hogy minden szrt le kéne nyelnie, hogy valaki ott fizesse a cehhet (sok esetben undorító, amit látok némelyeknél, hogy kajáldába mennek, összekuporgatták a pénzt rá és úgy érzik, hogy ezért megalázhatnak másokat, meg fszok lehetnek és kiélhetik ilyen irányú beteg hajlamaikat...)


ha igazán jó a társaság, ki oda jár, meg igazán van a kajáldára kereslet, stb... akkor áthidalhatóak kissé ezen problémák az anyagiak részéről, főleg ha gyakran visszatérő vendégek vannak, akiket irritálnak a sggfejek, viszont élvezik, ha az ilyen erkölcsi nullákat intelligensen elküldik a fszba.

2018. nov. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

és van olyan kajálda, ahonnan a faszládákat elüldözik így a pitsába, amidőn jobb a légkör és ezért mennek többen


bár ez nem kajáldákra, hanem inkább kocsmákra jellemzőbb, dee...

2018. nov. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A Mien Tay Quan (vagy ilyesmi) étterem visszajáró vendége vagyok... A Lehel piac első emeletén vannak és MINDENT frissen készítenek... VALAMI ISTENI!
2020. jan. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!