Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Hogy készítik el az éttermek...

Hogy készítik el az éttermek a bonyolultabb ételeket rövid idő alatt?

Figyelt kérdés
Rengeteg a kínálat, mégis közel 20 perc alatt kihozza a pincér ami itthon több óra lenne. Hogy csinálják? Oké, hogy le van előre fagyasztva stb. De akkor is teljesen frissnek tűnik. Gondolok a rántott húsra, rizs stb..

2019. febr. 22. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Nem ott állnak neki nulláról sütni-főzni. Előre el van készítve minden, ha jön a rendelés be a sütőbe, főzőlapra, és ahogy elkészül lehet is tálalni és kivinni.
2019. febr. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
A rántott hús nyilván panírozva figyel a hűtőben. Csak sütni kell. Rizst is főznek előre.
2019. febr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Rántott cuccok gondolom előre vannak panírozva, onnantól semmibe nem tart forró olajban kisütni, pont bele fér a 20 percbe.

Szaftos cuccok, pörköltek, ilyesmi biztos hogy kiolvasztott, ha az a'la CArt-ból választasz. Nem veszed észre rajta, ha nem aznapi.

Köret érdekes, mondjuk egy rizs megfőzése is nagy sietve bele fér 20 percbe, de ilyenből van szerintem az étteremnek rutinja, hogy egy nap mennyi adagra van nagyjából igény.

Feltételezem, hogy egyes helyeken a krumplipürét porból csinálják, mert akkor neki állni krumplit főzögetni mikor valaki megrendeli ,szinte kizárt. Állottan viszont nem jó már miután egyszer kihűlt. Illetve itthon jó, de újra melegítve tudjuk, hogy nem olyan.

Egy éve voltam egy tanya étteremben, alig volt vendég, mert nagyon rossz volt az idő, és alig mentek a tanyára. Rajtunk kívül még egy társaság volt. Fogas filét kértem krumplipürével és pelyhesített zöldségekkel. Isteni volt az egész étel, semmi kifogásom nem volt vele. De biztos vagyok benne hogy a püré porból volt, mert újabban én is használom, ha nincs időm főzni. 5 perc alatt megvan, és megtévesztésig hasonlít a valódi püréhez. A pelyhesített zöldség is szerintem előre ott van nekik felaprítva, sőt, megkockáztatom elősütve. Én próbáltam egyszer hagymával, fél óra volt mire elérte a kívánt állagot.

Lehetséges ,hogy sok dolgot félkészre főznek, sütnek, és ha vissza teszik tepsibe, fazékba, pont olyan lesz, mintha akkor főtt volna.

2019. febr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Itt még egy rántott hús hasábbal is 45 perc. Egyébként nem akkor állnak neki elkészíteni, szinte mindent csak melegíteni meg összerakni kell.
2019. febr. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom figyelmedbe a pokol konyhája sorozatot. Ott láthatod hogyan működnek ezek a konyhák. Rengeteg dolgot előre elkészítenek és főképp olyan dolgokból áll a menü amiket azért alapvetően (ha már elő van készítve) gyorsan el lehet készíteni. Húsok, zöldségeket összevágva, halak filézve, tésztának víz folyamatos forrásban. + Több pozíció van a konyhán így könnyebb egyszerre csinálni a köretet és a húst pl mert külön ember csinálja. A magyar konyhák nem így működnek. Van egy fix napi menü amit megkapsz 10 perc alatt még van egy nagyobb étlap amiről ha rendelsz akkor állnak neki mindennek.
2019. febr. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában (normális helyeken) erre külön ember is van,felfőző néven fut a pozi. Pörkölt,húsleves,töltött káposzta, ebből mindig nagy adag készül ,mint ahogy a menüztetés is hasonló módon zajlik . A rántotthús elő van készítve,csak be kell dobni a frituba. És igen,vannak fagyasztott dolgok is ,pl a hasáb szinte mindenhol mirelit .
2019. márc. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!