Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Lágyfagylajt hol kapható...

Lágyfagylajt hol kapható Budapesten?

Figyelt kérdés
Főleg a belváros érdekel, de más tippeket is jöhetnek.

#Budapest #cukrászda #belváros #fagyi #fagyizó #lágyfagylajt #krémfagylajt #gépfagyi #fagylajt
2019. júl. 1. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Bocsi, de komolyan, fagylaJt???? Sok mindent láttam már, de ez új :D
2019. júl. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem, hogy a fagylalt a standard írásmód, de nem lehet editálni. Felénk elfogadott a fagylajt és a zsemlye vagy zsömlye. Bocs, ne ezen akadjunk meg, légyszi.
2019. júl. 1. 19:44
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Hát pedig leírva van min fennakadni. Fagylaljt. Csodás. Honnan jössz? Ahol gömböt kérnek gombóc helyett? Milyen lágyfagyira gondolsz? Mert nekem még ez is magas. Mielőtt fikázol, leírom, nem pesti vagyok.
2019. júl. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
minálunk is fágylájtnak hívják
2019. júl. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


“Na itt ugyanerről van szó. Sajnos - és lehet bármilyen ideológiával takarózni, de - a rossz helyesírás egyszerűen műveletlenségre, bunkóságra, stílustalanságra vall. Kifogásokat persze mindig kereshetünk, de hiábavalóság. És ki is mondja: kaukció, nullszaadó, mülködik, fagylajt.”


Attól, hogy felétek így mondják még fagylalt marad.

2019. júl. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igazából szégyellhetem... mert egyébként egész tűrhető a helyesírásom, úgy érzem, viszont ezt gyakran tévesztem. 99%-ban fagyit mondok egyszerűen, így nem rögzült a helyes... szóval ez a bizonyítványom, amit magyarázok. Utána keresgéltem, és nagyon szórványos ez az alak, szóval nem tudnám bizonyítani, hogy Felvidéken ez valaha is elterjedt szó lett volna, viszont a zsemlye biztosan, és szerintem az valamikor Magyarországon is zsemlye volt (ly-nal, és semmiképp nem j-vel). És lehet, hogy tényleg bugyután hangzik, de elég kiábrándító, hogy csak olyanok válaszoltak, akik a helyesírásba kötöttek bele, akár még blogot is linkelve. Eddig egyetlen választ sem látok, aki ajánlott volna egy helyet is... Igazából már mindegy is. De akkor legalább írok én egyet: Campona mellett van egy ilyen hely.
2019. júl. 1. 23:25
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyébként például a kaukció engem is zavar. Bár a nyest.hu-n egyszer olvastam róla cikket (igen, ilyet szoktam olvasni!), és ott már azt nem ellenzik (a fagylaljtról tudtommal még nem értekeztek): "Alakja nyilván az aukció ’árverés’, esetleg az akció ’cselekvés, eljárás’ hatására módosult, ezért szokták hibásnak minősíteni. Nyelvészetileg azonban ez az érvelés értelmezhetetlen, hiszen minden nyelvi változás „hiba” az előző nyelvállapot felől nézve. Az sem rendkívüli dolog, hogy egy szó tévedésből születik: ha használni kezdik, akkor az helyes lesz. "
2019. júl. 1. 23:28
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Békásmegyer viziorgona utca


Római parton is van

2019. júl. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!