Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogy tudnék transzba esni/alfá...

Hogy tudnék transzba esni/alfába lemenni?

Figyelt kérdés
Akárhányszor próbáltam mindig nehéz volt lélegezni és a szemem magától ki akart nyílni. Egyáltalán nem volt kellemes, bármit is értem el ezzel. Mit csináltam rosszul? A 333-222-111es módszerrel próbáltam fekve. Tippek tanácsok?

2020. jún. 29. 00:19
1 2
 11/19 Laylah ***** válasza:

Nem, nem jó, ha arcok jelennek meg. A cél az üresség elérése. A légzést nem kell figyelni, lassítani meg semmi, lassul az magától ahogy mélyebb tudatállapotba kerülsz. De ha nem, az sem baj, senkit nem érdekel, senki nem fogja figyelni. De a fulladás az baj. Nincs valami pánikbetegséged, vagy rossz élményed, ami a sötéttől jön elő? Félsz a sötétben?

Amíg nem tudod elengedni az érzékeszerveiden keresztül érkező impulzusokat, addig nem fog menni. Kizárni ugye nem lehet, de el kell jutni arra a szintre, hogy pl. hallasz, de nem zavar meg, nem figyelsz fel rá. A transzot magát leginkább a félálomhoz lehetne hasonlítani annyi különbséggel, hogy nem vagy az álom közelében. De érzetre, érzékelésre olyasmi.

2020. júl. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy van. Nagyon nehezen tudok lenyugodni, ez ilyen fél évente 1-2 alkalom. Nem mondanám, hogy stresszelek vagy ilyesmi, de mégis sokkal másabb ha nyugodt vagyok.
2020. júl. 1. 09:21
 13/19 anonim ***** válasza:

11#!Miért nem jó ha arcok jelennek meg? Akkor mi a jó? Ha nem tapaaztalsz semmit?

Nagyin sokan arcokat látnak az elején. Ez azt jelenti, hogy jó irányba megy, nem?

2020. júl. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Laylah ***** válasza:
13.: mindenki "lát" valamit csukott szemmel, de ez csupán az elme és a gondolatok játéka, azok kivetülései. A transz célja az elme kikapcsolása, tehát nem jó, ha bármit is "látsz", mert az azt jelenti, hogy az elméd dolgozik.
2020. júl. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Hát nem lát mindenki valamit csukott szemmel. Eleinte én sem láttam semmit. A képzelgés es a fantazialás az szerintem teljesen más mint a képek amik jönnek fel ilyenkor. Te mit tapasztalsz az àltalad leírt transzban?
2020. júl. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Laylah ***** válasza:

Már írtam. Félálomszerű érzés. Szemem csukva, nekem nem okoz gondot semmit sem látni csukott szemmel alapjáraton sem, póz: ülve, megérzés alapján bizonyos kézállásokat használok, valamint igyekszem olyan testhelyzetet felvenni, ahol nem buzerál semmi közben, így nem fogok kiesni azért, mert mondjuk nagyon elkezd viszketni valami. A légzésem olyan, amilyen, alapjáraton is nyugodt és viszonylag lassú, ez nem változik. Az egyedüli, amit nem tudok teljesen kikapcsolni, az a hallás. De nem is kell, mert nekem a transzba esés sokkal könnyebben megy a megfelelő zenére. Miután elértem a transz állapotot, már úgysem számít, mert bár tudom, hogy hallok valamit, de nem tudatosul még annyira sem, hogy egy rongyosra hallgatott zenét felismerjek. Ilyenkor a fejben üresség van és csend, valamint a tudat apró lángja. Mint mikor gondolkodsz és közben szöveget formálsz, csak ebben az állapotban már nincs szükség arra, hogy szavakkal végiggondold és megfogamazd az esetlegesen felmerülő dolgokat, hanem egyszerűen "érzed" a gondolatot.

A legjobb élményem a transszal az volt, mikor egy másik világban lyukadtam ki. Más voltam és az a világ is más volt, mint mikor egy karakterrel bejelentkezel egy fantasy játékba, úgy tudnám leírni. Többet inkább nem mondanék róla, annyit még, hogy nem fantázia volt, mert rögtön utána ki is derült, hogy mások is vannak, akik ismerték ezt a világot, az egyikükre pont itt gyakorin találtam rá. A kérdésében leírta, amit látott, én pedig az első élményem után pár órával találtam rá az ő kérdésére, 95%-ban ugyanazt láttuk, tapasztaltuk.

2020. júl. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Laylah ***** válasza:

A transz /alfa állapotnak pont az a lényege, hogy ne láss, ne hallj, ne legyél közvetlen kapcsolatban a külvilággal, hanem a saját belsőd felé fordulj, a csend és üresség felé.

Sokáig kevertem a meditációval, már hónapok óta jártam vissza alkalmanként transz állapotba, mikor rájöttem, hogy amit csinálok, az nem meditáció, hanem transz. Meditációban pont a koncentráció a lényeg, hogy tudatában legyél mindennel ami benned és körülötted történik, transzban pedig az, hogy ezektől mindtől elszakadj.

Volt kb. egy hét, mikor alkalmam volt minden nap csak 10-15 percet transzban tölteni, életemben nem voltam olyan pozitív, kiegyensúlyozott és boldog, mint akkor.

2020. júl. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Transz/alfa. Ezt írja a kérdező. Én azt gondolom első szint az alfa megtalálása, amit úgy gondolok, hogy nem a transz és a képek jó irány, mert pl előző életek is képekben jönnek. Vagyis ez is egy fajtája a regresszió. Szóval én még mindig tartom magam ahhoz, hogy nem kell két lépésből mattot adni. :)
2020. júl. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Laylah ***** válasza:
Nem tudom, pontosan mi az alfa. Azt tudom, hogy előző életbeli képeket már akkor is láttam, mikor még nem tudtam transzba lemenni, tehát elképzelhető, hogy az kicsivel kevésbé mély tudatállapot, vagy én működök rosszul. :)
2020. júl. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!