Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mással is volt már ilyen?

Mással is volt már ilyen?

Figyelt kérdés

Egy ideje elkezdtem gyakorolni a "Tudatos álmodást". Sajnos nem mentem vele sokra eddig.

Egyik nap felkeltem az ágyban és rájöttem h álmodok. De akkor eszembe jutott az az "ellenőrzési" módszer amit már sok helyen olvastam, hogy hogy ellenőrizhetem, hogy tényleg álmodok-e. Az volt a furcsa, hogy ezeket elvégeztem és úgymond "át mentek a vizsgán" és tök hülyén éreztem magamat, hogy azthittem álmodok...Pedig úgy volt, mert hirtelen messziről hangokat hallottam és felkeltem a hangra(telefonom csörgött)

Szóval akkor ez az ellenőrzés, hogy álmodok-e, nem minden esetben jó?! :S


2010. aug. 8. 21:27
 1/8 BlackSword ***** válasza:
73%

Ez butaság, már ne is haragudj... Egyébként minden ember álmodik... Volt is erről egy kisérlet, két tucat önkéntessel az USA-ban, és néhány nem önkéntessel vietnámbam (de azt a történetet inkább nem nyitnám meg)... Tudatosan valamilyen szerrel gátolták az álmokat... (ne kérdezd hogyan, nem a CIA-nak dolgozom)... Az önkéntesekkel végzett kisérleteket kb 10 után le kellett állítani, mert visszafordíthatatlan mentális károsodást szenvedtek volna... Vietnámben s nem önkéntesek meg mindent bevallottak volna, még amit el sem követtek...

Szóval szerintem butaság ellenőrízni, hogy álmodsz-e... Nyugodj meg... Igen...

2010. aug. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nem úgy értette hogy szokott-e álmodni,hanem hogy miközben álmodik tudatában van hogy álmodik és azt ellenőrizte hogy ébren van-e vagy csak álmodik. vagy ilyesmi de vágod:D am mennyi ideje gyakoroltad,mert én is szeretném de eddig nem mentem semmire.(mondjuk az igaz hogy mindig megfeledkezem róla,szal nem meglepő)
2010. aug. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 BlackSword ***** válasza:
100%
Igaz... Bocsi... Értem a dilemmád... Akkor viszont hagyd az agyadat pihenni... Azért álmodsz, mert az agyad bizonyos részei igénylik a pihenést... Talán nem kellene tudatosan ébren tartanod!!! Magadon ne végezz alvásmegvonást... Nézd meg akik csinálják... Egytől egyig megbolondulnak...
2010. aug. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
sokat foglalkozol a tudatos álmodással, és irónikus módon ez megis jelenik az álmaidban :D
2010. aug. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ,milyen ellenőrzési ,módszert használsz.Valószínű,valami hiba van a módszeredben.ezért az álmodról azt hiszed,hogy az valóság,hisz nincs,amivel bizonyíthatnád,hogy álom.Tehát,ha legközelebb újra ráeszmélsz arra,hogy álmodsz és ebben biztos akarsz lenni,akkor csinálj valami olyan gyakorlatot,"mutatványt",ami veszélytelen,viszont a valóságban nem kivitelezhető.Például mondd azt:"Ha ez most álom,akkor képes vagyok a levegőbe emelkedni"Közben higyj abban,hogy sikerülni fog,amit szeretnél.Ha valóban álmodsz,akkor nagy esélyed van rá,hogy valóban a levegőbe fogsz emelkedni ,aztán próbáld a kívánságod szerint alakítani az álmodat.
2010. aug. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy gyakoroltad a tudatos álmodást????
2010. aug. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

nem nagyon értem a kérdést de szerintem a tudatos álmodás az igenis jó:)

énis szoktam.. pedig nem is gyakoroltam főleg azt szoktam csinálni hogy mondjuk álmodok egy jót és felébredek akkor továbbgondolom a történetet és elalszok és úgy folytatódik az álmom ahogy továbbgondoltam:) szerinteem nagyon kiráály: D

2010. aug. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 dtigenerator válasza:
Sohonyai Edit egyik tiniknek szóló könyvében (Le a csajokkal, avagy kinek kell a szerelem? a címe) van pár sor a tudatos álmodásról. A főhős naponta többször is megáll a nap folyamán, és megkérdezi önmagától: Most ébren vagyok, vagy álmodom? Ha eléggé rutinosan megy mondjuk egy hét után minden nap kb 5-6szor megkérded, esélyes, hogy az álmodban is megkérded egyszer magadtól, hogy ébren vagy-e, vagy álmodsz, és ha tudod, hogy álmodsz, akkor elméletileg rájöhetsz, hogy álmodsz. De ez csak egy tipp, amit én is csak olvastam, sosem próbáltam ki, de hátha segít.
2010. szept. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!