Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogy hitessem el magammal,...

Hogy hitessem el magammal, hogy a 'titok' valóban működik?

Figyelt kérdés
Légyszi csak olyanok irjanak, akik hisznek benne. Igazából elég önbizalomhiányos vagyok és vhol mindig ott motoszkál bennem, hogy úgysem lesz jobb az életem ha bevonzok egy akármit és ezen szeretnék változtatni. Mennék tanfolyamra de sztem ahhoz fiatal vagyok még és pénzem sincs ugyhogy maradt a próbálkozás. Könyvet is ajánlhattok vagy történeteket vagy bármit. Köszönöm előre is!
2010. dec. 27. 20:05
 1/9 Bretso ***** válasza:
6%
Igyál sokat az pusztítja az agysejteket, úgy könnyebb lesz, esetleg a drog is megfelel. Amúgy meg tanulj meg magadban bízni, dolgozzál keményen a sikerekért, ne az univerzumtól várd a csodát a semmiért, csalódni fogsz.
2010. dec. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

szerintem inkább neked kéne tanulnod még

főleg olvasni...hogy értelmezni tudd (gondolok itt az 1. mondatomra)

2010. dec. 27. 20:30
 3/9 Bretso ***** válasza:
71%

Tudok olvasni, mondtam én egy szóval is, hogy nem hiszek benne. Nem mondtam, hogy nincsenek meg a pszichológiai alapjai, de semmi ördöngös ezoteria nincs benne, amiért ezreket ki kellene adni tanfolyamra. Saját erődből mindenféle titok, agykontroll, erő (ez a legújabb, amit láttam) el lehet érni az önbizalmat és a sikereket.


Azzal többet segítek, ha megmondom az őszinte véleményem, hátha egyszer egy ember elgondolkodik rajta és elkezd önerőből elérni valamit, nem várni a csodára.

2010. dec. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A Titok könyvre/filmre gondolsz?

Szerintem nem elhitetni kellene magaddal, hanem megvizsgálni az eddigi életedből, és FŐLEG figyelni az ezutáni történéseket! Csak megfigyeled a reakciódat, és hogy ezzel mit vonzassz be. Nagyon figyelj, mert ha csak magadra erőlteted, de a "szíved mélyén" valójában az ellentéte van, akkor nem a magadra erőltetett, hanem ami a szíved mélyén van, az az igazi reakciód, és aszerint vonzod be a következményt. Pl."úgysem lesz jobb az életem ha bevonzok egy akármit" - ha ezt érzed, ezt kell a vonzás törvénye szerint bevonzani, azaz azt, hogy bármit teszel, nem változik jobbra az életed.

Javaslom, hogy ahányszor eszedbe jut ez a mondat (vagy más negatívot bevonzó), gyorsan "kapcsold le" ezt a gondolatmenetet, mert ezzel lekorlátozol magad elől minden mostaninál jobb lehetőséget. Mint amikor eltekered a rádióadást, és mondd gyorsan helyette mindig ugyanazt a pozitív, rövid mondatot, pl. "bevonzom a rám váró bőséget", "elfogadom a rám váró lehetőségeket" vagy konkrétan azt, amit akarsz bevonzani (jobb állás, jobb iskolai jegyek, 5-ös vizsga...stb). Ezen kívül is, ahányszor csak eszedbe jut, erre az egyre koncentrálj, ezt mondogasd. És ha eleinte nem is hiszed el, egyre jobban elhiszed. (Vagy úgy is mondogathatod, hogy eleinte pl. "egyre közelebb vagyok a boldogsághoz", majd még közelebb, majd a boldogság kapujában, majd átlépek rajta, majd boldog vagyok, boldog vagyok...stb, így mindig a hihető állapotot mondod. Vagy csak azt: egyre boldogabb vagyok.) Ha ezt kitartóan, hónapokig, céltól függően ennél tovább csinálod (sokak szerint 21 napig, de akkor nagyon intenzíven), akkor meggyőződhetsz róla, működik-e vagy sem.

Sok sikert! :)

2010. dec. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

jó, ha te így gondolkodsz akkor oké. köszi a választ.


2.: köszönöm szépen :) ezt kipróbálom :) meg már elkezdtem ilyen babcsíráztatást is hogy erősödjön a hitem..remélem sikerül :D

2010. dec. 28. 17:53
 6/9 anonim ***** válasza:

Régen komor voltam, mindig a földet bámultam magam előtt, ha mentem valahová, nem is volt mit bámulni rajta, hiszen minden olyan szürke volt. Egyik nap sorban álltam az egyik üzletben. Sorra kerültem. Az eladó srác pedig búcsúképp rám mosolygott és vidámabb napot kívánt. Azt vettem észre, hogy a mosolya láttán én is elmosolyodtam. A nap többi részében pedig, végig vidám voltam, csupa pozitív dolog jutott az eszembe.


Később elhatároztam, hogy teszek egy kísérletet:

Reggel felöltöttem egy vidám arcot, és ezzel jártam keltem. Próbáltam csak jó dolgokra gondolni. Azt vettem észre, hogy sokan megbámultak és akikkel érintkeztem azok is vidámabbak lettek tőlem. Hirtelen a világ nagy és színes lett, tele kalandokkal (tényleg így érzetem).

Később megint megismételtem a kísérletem, és megint és megint... Én először a környezetemet próbáltam meg a nekem tetsző módon megváltoztatni, nem pedig magamat, hiszen az úgy is nehezebb. De pont azáltal, hogy olyanná vált a környezetem, mint amilyen hatásnak szeretem volna magam kitenni én is el kezdtem változni. Többé már nem kell a vidámságot tetetni és megjátszanom a boldogságom. Ha boldog akarok lenni, boldog vagyok.


Sokan mondják, hogy magunkban kezdjük az alakítást, de lehet közvetett módszerekkel is élni. Szerintem nem baj ha az elején nem teljesen őszinte a mosolyod, a lényeg, ha gyenge vagy ahhoz, hogy magadon változtass, akkor segíts a környezetednek, hogy változtasson meg. :)


Minden a gondolataidon múlik. Emoto is végzet a gondolat erejének a vízre gyakorolt hatásáról kísérleteket. Hado-nak nevezte ha jól tudom.

Továbbá szerintem azért érdemes megnézned, a Mi csudát tudunk a világról? filmet is. Én ezekkel később találkoztam mint a kísérletem eredményével. De valamilyen szinten alátámasztja az elméletem.

2010. dec. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

évek óta ismerem a titkot, régebben még nehézkesen ment hogy átérezzem a lényegét, mára már része az életemnek.

megváltozott az életem például abban, hogy egyedül voltam, és barátokra vágytam. épp a buszt vártam, mikor megláttam őket, többen voltak, fiúk-lányok.igazi összetartó társaság, sok nevetés és jó bulik... mára ennek a társaságnak oszlopos tagja vagyok, és ezzel tényleg minden rendben... már csak a családomat kéne "rendbehozni"..

azt javaslom, hogy merj nagyot álmodni és amikor csak tudod ' érezd jól magad ' (:

15/L

2010. dec. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
52%
jajj
2010. dec. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A Titok tulajdonképpen az, hogy valóban a döntéseink teremtik meg a valóságunkat. Ez igaz. Ha nem működik, akkor azért nem működik, mert vannak ellentmondó döntéseink korábbról (amik erősebbek), vagy a jelenben vannak ilyen döntéseink, amikről nem is tudunk.

Éppen ezért, a megoldás az, hogy az ember megvizsgálja, vannak-e, voltak-e döntései az adott tárgyban. Ehhez segítséget kaphatsz egy honlapról is (Dianetika Kalocsa), ahol egy oldal éppen A Titok használatát elemzi - www.dianetikakalocsa.hu/titok

2011. aug. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!