Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Miért van az (? ) "A kérdés...

Jason Becker kérdése:

Miért van az (? ) "A kérdés mező tartalmazza a kérdésed, ne a magyarázat! " <--- szerintetek ez egy értelmes mondat? No hagyjuk?

Figyelt kérdés
...hogy az emberek már nem veszik észre egymást?
2011. jan. 28. 01:02
 1/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat! Kiborít ez a hülye gép. Még ez közli velem, hogy fogalmazzam meg értelmesen a kérdést? Hűha!

---------------- -------- -------- ----------------


Tehát... Miért szükségszerű az embereknek önzéssel tölteni mindennapjaikat? Úgy értem, az ember alapból társas lény, mégis a mai ember kultúrális "sokszínűsége" kimerül az önzés, harácsolás, pénzéhség, eltiprás, stb. témakörök halmazaiban. Lehet, nem ide kellene intéznem eme kérdést, de nem találtam más ilyen jellegű témakört. Talán aki az elméjét agykontrollal próbálja - úgymond - szabályozni (esetleg szeretetre "tanítani"), képes választ adni erre.

Milyen naív vagyok...

2011. jan. 28. 01:08
 2/10 anonim ***** válasza:
azért mert senki sem boldog. így az emberek nem nevelik egymást sem boldogságra....a többi innentől kezdve érthető.
2011. jan. 28. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy naív, jó a kérdésed! Sztem amikor betört hozzánk a piacgazdaság, és a reklámokból nem látsz mást, csak ezt vedd meg, azt vedd meg stb. Azóta az emberek elsősorban a pénztárcájukat nézik, és nem marad idejük odafigyelni a lelkükre, a lelkiismeretükre. Ha körbenézel, szerencsére vagyunk egy páran - ezek szerint veled együtt - akik igyekeznek más értékeket előtérbe helyezni az életükben. Minél többen tesszük ezt, hidd el, annál többen fognak egy idő után csatlakozni hozzánk. Figyeljünk oda a másikra, segítsük, ahol tudunk, függetlenül attól, hogy az a személy tegnap még esetleg ugyanúgy "taposott", mint a többség. Előbb-utóbb rá fognak jönni - mert az élet megtanítja nekik - hogy nem a pénz a lényeg, hanem az, ami a szívben van.
2011. jan. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 iDev ***** válasza:

"szerintetek ez egy értelmes mondat?"


Mármint ez?


"A kérdés mező tartalmazza a kérdésed, ne a magyarázat! "


Igen, értelmes. Miért?

2011. jan. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

ennek nagyon mély pszichológiai értelme van különben. az emberek tévedésükben teszik ezt, ugyanis rosszul tekintenek arra ami létezik/van. a világra úgy néznek az emberek, hogy az egy külsőleges valami, hogy önmaguk a testben vannak(mindegy, hogy léleknek vagy agynak nevezik, és az is mindegy, hogy a világot valami megteremtette, vagy csak úgy véletlen van). miért gond az, hogy a megjelenő dolgokat, kívülállónak tartjuk? csak azért, mert elkülönültséget tapasztalunk, ami automatikusan a saját érdekeinket veteti előre, akaratlanul, és ez a különállóság miatt tudat alatt egyedül érezzük magunkat, mivel elkülönültnek látjuk a létezőket, ezért azt hisszük nincsen egység, így a félelem sunyin meghúzza magát elméinkben, mert azt gondoljuk, csak mi vagyunk, nincs mi "megvéd/velünk van"...és mindezt fokozza az életről való ismeret hiánya...azt gondoljuk a semmibe veszünk, és csak "talánok" vannak a halál utánra vonatkozóan...persze hogy mindenki önös vágyait fogja hajszolni egy élete alatt...mivel azt hiszi csak annyi van, saját kútfőből kreálva életcélt és értelmet a létezés mögé. A dolgok fordítva vannak, mint ahogyan elsőre azt feltételezte az ember az öntudatra jutásánál(homo sapiens). :)


röviden ennyi az oka.

a többit majd privátban írom neked kedves Jason Becker, nem feledkeztem meg rólad. :)


üdv addig is

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A kérdés mezőbe valami olyasmit kellett volna beírni: "Miért önzőek az emberek?" vagy valami hasonlót.
2011. jan. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

iDev:


Részedre válasz!


Igen, arra a mondatra kérdeztem és rohadtul nem értelmes.


Így az lenne: "A kérdés mező tartalmazza a kérdésed, 'és' ne a magyarázat -OT! !MAGYARÁZATOT!".


De itt nem ez a kérdés! :)

2011. jan. 28. 09:48
 8/10 A kérdező kommentje:

Nos, mikor leírtam legutóbbi kommentem, rá kellett jönnöm, hogy valóban értelmes. :( Bocsi!

Hát ez is tükrözi, mennyivel fontosabb a beszélt nyelv (hangsúly), mint annak írott változata.


De azért továbbra is várom hozzászólásaitokat. :)

Szép napot mindenkinek!

2011. jan. 28. 09:59
 9/10 anonim válasza:
Mert igazán a saját kérdésükkel sem foglalkoznak?
2011. jan. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

sajnos a világunk nem olyan amilyennek lennie kéne.

nem sokan foglalkoznak azzal hogy bölcsebb lenne mindenki akkor ha nem lenne ellenségeskedés. mindenkit visz az ösztöne aztán had menjen


szerintem létezhetne világ háborúk nélkül is. bár ez megy egy érdekes dolog lenne ,hiszen az állatok is keményen megküzdenek az élelmükért(ragadozók) ,igaz mi sokkal magasabb intelligencia hányadossal rendelkezünk mint bármilyen állat.. de sokszor úgy gondolom ,hogy egy okosabb kutya is jobb nála(valaki mással nem törődő baromra)

2011. jan. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!