Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Agykontrollhoz kell pozitív...

Agykontrollhoz kell pozitív gondolkodás. Hogyan csináljam, ha a munkahelyen csak a rosszat, a nyavalygást hallom egész nap?

Figyelt kérdés

Szünetben arról beszélnek, hogy drága minden, kevés a pénz, emelkednek az árak, stb. Mindig csak a rossz dolgokat hallom. Munka sem a legjobb, mert szó szerint kapkodni kell és az meg felidegesít, meg a túl sok szabály is. Na, meg a sok okoskodó...

Munkahelyet nem egyszerű váltanom, gyárban dolgozom...


2011. febr. 8. 21:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Otthon kell nyilván az agykontrollt gyakorolni.Amint kilépsz a gyár kapuján felejtsd el a sok barmot.Ha van időd nézz vígjátékot amitől jobb kedved lesz.Este lefekvéskor miután lekapcsoltad a villanyt kezdj relaxálni.Zárj ki minden más gondolatot.Ha tudsz töltsd le az alfa hangot.Ez csak egy munkahely.Ezek csak kollégák.Az Ő gondjuk nem a tied.Van neked is elég,de azzal ne foglalkozz miközben relaxálsz.
2011. febr. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Munkahelyen van elég bajom. Mindig idegbajos leszek és elrontják a hangulatom. Ott nincs olyan nap már hónap óta, hogy jó kedvem lett volna. Mindig valaki felidegesít. Én vagyok a hülye, mert nem nyalom senki seggét és nem ugrok az első szavára, mikor ő is ugyanolyan munkás, mint én.
2011. febr. 8. 21:43
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem is kell ugrani senki szavára nem kell se.get nyalni.De még mindig nem felejtetted el a munkahelyed pedig már otthon vagy.Így nem fog menni.
2011. febr. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem foglalkozom vele, csak annyira jutott eszembe, hogy feltegyem ide a kérdést.

Amúgy rosszul érzem magam a munkatársaim körében, mert ők teljesen átlagemberek és nem sok közös érdeklődési köreink vannak. Házi meló, sztárok élete, tv műsorok, ennyi az életük. Lány vagyok és már rosszul vagyok ennyi nő között, idegesítenek. Pár hete nem igen beszélgetek, ezért azt hiszik, nem érdekel semmi. Én is álljak neki nyavalyogni velük? Erre meg nekem szóltak be, hogy az otthoni problémáimat ne vigyem be a munkahelyre. Senkinek semmit nem mondtam, mutattam, hogy bajom lett volna.

Hogyan lehet ilyen rossz körülmények között pozitívan gondolkodni?

2011. febr. 8. 21:55
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is lány vagyok.Képzeld hajhosszabbításokat csinálok.Már bejártam az összes szalont Pesten.Nem elég,hogy néhány vendég nyavajgós,még az irígy kolleginákat is el kellett viselnem mert én 10 éves gyakorlattal rendelkezem,ők meg amit tudnak azt is rosszul.Most hogy válság van nem megy olyan jól,mellékes állást keresgélek,de olyat amit össze tudok egyeztetni ezzel,mert a saját vendégeim azért még hívnak,bár nem olyan sokan nem olyan intenzíven.Szóval Én elvégzem a munkámat becsülettel csak ne cseszegessenek.Tehát valami egyszemélyes üzletecske kéne,mert kereskedelmit végezttségem is van.Szóval nekem se könnyű de ha idegeskedek csak rosszabb lesz.Plusz nincs paim nincs barátnőm mert mint kiderült fals, a macskámat nemrég temettem stb stb.Ha otthon vagy ne foglalkozz egy másodpercig sem velük.Keresd meg a letölthető alfa hangot,néz vidám műsorokat.Az lenne a legjobb ha a José Silva féle agykontrollt használnád.
2011. febr. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Itthon oké a dolog, de bent rosszul vagyok már. Amire hazaérek nem fizikailag, hanem idegileg elfáradok. Néha beszélgetnék valakivel, mert 8 órában nem a legjobb kussban lenni. A főzés témával nincs bajom, mert én is főzök, de már unalmas erről beszélni. Volt, hogy ezer bajom volt, bent próbáltam elfelejteni a gondjaimat, erre meg valaki felidegesített, mert nem ugrottam a szavára és nem azt válaszoltam neki, amit elvárt. Legyek csicska és akkor oké lesz minden? Inkább nem! Ott tartok, hogy lassan a diliházba megyek. Ha elmennék egy normális dokihoz (ha lenne normálisra pénz), elmondanám neki, hogyan dolgozom, akkor javasolná, hogy keressek másikat. Nem valami könnyű. Itt biztos a melóm, de rossz. Ha elkerülnék máshova, lehet, hogy az első leépítésnél én is mennék... Albérletben lakom, nem sok lehetőségem van így, minden segítség nélkül, egyedül. Ha anyucinál laknék, már régen otthagytam volna az egészet és kerestem volna mást, esetleg tanultam volna valamit az érettségi mellé.

Már sokszor Xanaxot szedek bent, ha felidegesítenek.

2011. febr. 8. 22:25
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom.Xanax...És jobb lett a gyógyszertől?Megoldódott a helyzet?Szerintem nem.Ha ennyire folyamatosan ezzel vagy elfoglalva itt nem fog tudni segíteni senki.Ezt neked kell kezelni.Egész egyszerűen nem kell a por néppel foglalkozni.Azért hívom így ezeket az embereket,mert semmi másról nem szól az életük,csak hogy:Jaj a csekkek,jaj a férjem kocsmázik,jaj a hátam sajog,jaj,jaj,jaj!Mindenkinek vannak hasonló problémáik,de amelett élnek,hétvégente kirándulnak,vagy buliznak,beülnek 1-2 sörre,moziba mennek,vagy bármi olyat tesznek ami kikapcsolja őket.Én próbáltam segíteni mivel tudsz relaxálni,a többi rajtad áll.
2011. febr. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Elmondom két saját tapasztalatomat:


1. Ha relaxálsz, képzelj magad köré egy védőburkot, vagy bármit amiben te tudsz hinni, hogy megvéd, pl. egy lovagi páncélt, és mondj valami olyasmit, hogy "ez a dolog engem megvéd mindenféle káros behatástól, legyen az testi, vagy lelki. Csak a számomra pozitív dolgokat engedi át magán."


2. próbáld meg átbillenteni a gondolkodásmódodat. Anno nekem a suliban volt egy olyan tapasztalatom, télen, hogy nem volt fűtés, és mindenki szó szerint kabátban ült benn a teremben. Valaki jajveszékelve felkiáltott, hogy "lehetne már jobb idő, olyan r*hadt hideg van idebenn...!" Erre én mit mondtam? "Legalább nem izzadunk meg srácok." Remélem érted a lényegét a mondanivalómnak.:)

2011. febr. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én a helyedben az ellenkező reakciót próbálnám meg kiváltani belőlük mint amire ők számítanak. Vagyis: tudatosan csinálnék jó kedvet. Látványosan jól érezném magam és nagyon sokat röhögnék. Mint tudjuk a jó kedv ragadós. Ha azt látják, hogy van egy poénos jókedélyű ember a csapatban egy idő után akaratlanul is mellé állnak az emberek. De! Amíg csak ez az egy téma uralja a helyzetet, hogy nincs pénz és milyen szar az élet.... addig a rossz kedv fog uralkodni. Nem tudom mennyire voltam érthető. Fontos, hogy tudatosan legyél jó kedvű és próbáld meg egy kicsit a többiek figyelmét is ezzel felhívni. Ezt tapasztalatból írtam egyébként. Én rendszeresen ezt alkalmazom szerintem e is egyfajta agykontroll. Képzeld el én idősek otthonában dolgozom a sok megkeseredett idős ember között akik egész nap csak sírnának legszívesebben. De én ezt nem hagyom!!!! Írj ha gondolod.
2011. febr. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Kedves kérdező és utolsó válaszoló! Én is idősekkel dolgoztam, de én megkattantam már a kesergésüktől. 10 női kollegám volt, a téma mindig mindig ugyanaz volt, mint nálatok: nincs pénz, politika, bla bla. Szóval sok más helyen is ez a téma. Most gyesen vagyok, :)))) Nem fogok oda visszamenni dolgozni, azon vagyok, hogy később majd ne kelljen sok emberrel együtt dolgoznom, mert nem nekem való.. Én elkezdtem tanulni vmi mást, de elég nehéz a tanulás részleteit fizetni. Viszont majd sokszorosan behozza az árát (nem csak anyagilag). Neked is valami hasonlót javasolnék, ha magamból indulok ki. És akkor máris átmenetinek tudod tekinteni a helyzeted, úgy pedig könnyebb elviselni. szerintem :)
2011. márc. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!