Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan lehet fejleszteni a...

Hogyan lehet fejleszteni a tanulási készséget, a koncentrációt és a memóriát?

Figyelt kérdés
Sajnos agyilag elég lassú vagyok, sokáig tart a tanulás, nehezen tudok jegyzetelni órán, és hamar elfelejtem amit tanulok. Mi erre a megoldás?
2011. márc. 16. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Videokamera.


Vedd fel az órákat, és később nézd vissza, és ne jegyzetelj, hanem készíts felvételt.

Amit kell azt pedig gyakorold.


És tanulás mellett oldjad a stresszt magadban mozgással, cseteléssel, olvasással stb vel.


Feszült lelkiállapotban nehezebben megy az öszpontosítás.

2011. márc. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az agyunk mélyebb tudatállapotban sokkal több információt képes befogadni ,nagyon nagy a különbség béta és alfa agyhullámok között. ha így tudnál tanulni akkor elvileg gyorsabban haladnál


én már 3 éve végeztem ak tanfolyamot ,de sajnos nem haladok túl jól ,a tanulással is bajlódok ,de nem adom fel és te se tedd


én MÉG nem találtam meg a hozzá közel álló módszert.. mert minden embernek más a könnyebb!

2011. márc. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 BlackSword ***** válasza:
Semmi trükk nincs az egészben... Olvass sokat... Bizonyított módszer...
2011. márc. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bizonyított módszer:


Tanulódrog!


Ritalin, Aderall, stb. Csak egy ismerős kell az orvosiról, aki nem besz.ri, és már meg is van az ötösöd akármiből. Kivéve persze tesiből :)

2011. márc. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs meg rá a szükséges késztetésed, akkor sehogy. Felfogó képességed pedig az általános(időbeli) testi állapotodtól és a szellemi mivoltodtól függ. Fizikai állapot a kipihentség, megfelelő vércukor, véroxigén és egyébb makro-mikro elem szintektől, enzim és sejtműködésedtől, fizikai paramétereidtől (mint pl a vérnyomás, hőmérséklet megfelelő víz tartalom..stb) függenek. Persze ez nem elég hozzá. Mentálisan is akarnod kell tanulni, ha nincs meg a vágyad és a késztetésed arra hogy tanulnod kelljen, akkor hiába akarsz akármilyen módszerrel tanulni akármit is, nem nagyon fog összejönni, és ami össze is jön az is sok idő eltöltésével...

Memorizálás egyszerű alapon nyugszik. Másolj! Minél többször irsz le valamit, annál jobban benned lesz. Nem akarom részletezni a rövid és a hosszútávú memória működését az agyban, olvass utána vagy valami. Esetleg tudsz segiteni azzal, hogy vitamindúsan étkezel(nem fogyokúra vagy húsmentes étkezés...csak egyél rendes gyümölcsöt, zöldséget is néha napján, vagy ha minden igyekezeted ellenére nem akarsz, akkor vitamin kapszula. Vannak még persze a nem gyógyászati készítmények, mint pl a Bilo*** (nem reklámozok). Ezek is segíthetnek kicsit, de mondom, nagyrészt az állapotodtól függ. Azaz részegen, szakítás után ha akarnál se menne...és a többi. Remélem segített a válaszom.

2011. ápr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!