Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Tanulási készséget fejlesztett...

Tanulási készséget fejlesztette már vki agykontrollal? Vagy aki úgy születik az úgy is marad?

Figyelt kérdés

és a hozzáálláson lehet vhogy változtatni..


most kb" ha 2es leszek mindeből akkor is hova xarjak ,csak a szüleim ordibálása idegesít", lehet ezen vhogy változtatni h ne azért tanuljak mer' hogy a szüleim mondják


őszintén mondom h nem érdekel hányas vagyok ,csak max akkor fog érdekelni amikor majd beleszámít az érettségibe


2011. jún. 7. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
nekem volt általánosban egy osztálytársam, aki kettes volt mindig mindenből. az egyik legbutábbnak tartottuk. aztán az anyja miatt elkezdte ezt az agykontrollt és rohamosan javult a teljesítménye. alig fél év alatt az osztály legjobb tanulója lett, nem csak a magolós tárgyakból hanem az egyik legjobb matekos is lett és ma már a BME-re jár, ha minden igaz most diplomázik. szóval én ugyan nem értek hozzá, és fogalmam sincs mi fán terem, de lehet benne valami
2011. jún. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Léteznek olyan cuccok, amikkel lehet stimulálni az agyhullámokat, viszont az ilyen kezelések elég sokba kerülnek és nem is végzik el mindenkin. Van valami memóriajavító kapszula is, azt be lehet szerezni. De szerintem ezek nélkül is lehet bárki jó tanuló, csak persze a motiváció kell hozzá, hogy szeresd az adott tárgyat. Próbáld valahogy meglátni a szép oldalát mindennek, bár nehéz elhinni, de még a matematikának is van szép oldala, a fizikának is stb. Ne úgy állj hozzá, hogy fú én ezt de utálom és nem is érdekel. Vedd úgy, mint egy kihívást, pl. mondd azt magadban, hogy ez nem foghat ki rajtam, vagy valami ilyesmit, én is mindig így csináltam :D Meg persze gondolj a jövőre, ha most nem érdekelnek a tantárgyak, akkor nem tudod jól megtanulni őket és akkor sem leszel jó belőlük, amikor már tényleg beleszámít az érettségibe.
2011. jún. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat..

de nekem ez a "másképp felfogás" túl "együgyű" ,szval lehetséges hogy eltudod hitetni a fejeddel hogy na ez pedig most megtanulom mert érdekes vagy mer' jó, de nekem vagy nem ilyen az agyam ,vagy vmit nagyon rosszul csinálok


1. válaszoló ,jah erre lennék kíváncsi ,hogy hogyan is van ez pontosan

2011. jún. 7. 19:13
 4/7 Killgun ***** válasza:
Ez az agykontorollnak egy könnyebb változata,mivel itt a saját agyad kell stimulálni,és nem valamilyen anyagot,szóval nem is olyan nehéz.Én a memóriámat úgy fejlesztettem,hogy elképzeltem a fejemben egy kis teret,ahol tárolom az emlékeim.Elképzeltem,hogy kitágul,és egyre több emlék fér bele.Minél nagyobbra vettem,annál több dologra gondoltam vissza,hogy elhitessem magammal,hogy megnövekedett a memóriám.Elég látványos javulás lett.Annyi a lényeg,hogy egy neked tetsző gyakorlatot válassz ki.Egy hasonlatra alapozz pl.Mint nálam a szoba tágítása.Minél tágabb,annál több dolog fér el benne.Most hirtelen egy példa sem jut eszembe neked,de csak fantázia kérdése.
2011. jún. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippet:)
2011. jún. 7. 21:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Az agykontrollosok csinálnak egy csomó tanulás-módszertanos képzést, amik valójában annyira nem jó működőképesek.

Keress olyan tanulásmódszertant, aminek nincs köze ehhez az irányzathoz, azok hatékonyabbak (ha középsulis vagy az iskolapszichológusnál, ha egyetemista az egyetemi életvezetési tanácsadóknál tudsz ilyenről érdeklődni)

2011. jún. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Agykontrollal lehet fejleszteni a tanulási készséget, vannak kifejezetten ilyen témájú tanfolyamok is. De ha nem is fordulsz az agykontroll felé, egyszerűen próbáld átformálni a gondolkodásod! Értem ezalatt, hogy keress olyan indokokat, hogy miért éri meg neked, ha tanulsz. Pl. tök jó érzés tudni a tananyagot, évek múlva is elő fog jönni bizonyos szituációkban, hogy jó lenne ha tudnád azt a valamit, amit akkor a suliban nem akartál megtanulni. Büszke leszel magadra általa. Nem kell szüleid üvöltözését hallgatni, könnyebben rá jössz, hogy mi érdekel téged a legjobban, így könnyebben tudsz pályát választani. Ha jók az eredményeid, ösztöndíjat kapsz, ami pénzt jelent...stb
2011. jún. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!