Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan 'fejlesszem'? Vagy mi...

Hogyan 'fejlesszem'? Vagy mi lehetett ez? (tudatos álmodás)

Figyelt kérdés

2 napja furcsán álmodok. Sokat olvastam a tudatos álmodásról, és most mintha történt volna valami. Tegnapelőtt olyan volt, hogy valahonnan le akartam ugrani, és a zuhanás 'érzésére' mindig fel szoktam ébredni. De most valahogy éreztem, hogy ez csak egy álom, és meg tudom idézni azt a helikopter szerű propellert (vicces, tudom), és nem fogok csúnyán földet érni. Már nem tudom mit is csináltam pontosan az ugrásnál, de nem riadtam fel arra a hülye zuhanú érzésre, simán földet értem és álmodtam tovább. Viszont olyan fura volt, mintha én irányítanék. A helyszíneket nem, de azt, hogy mit teszek, igen. Volt utána rögtön olyan álom, hogy a gépen néztem volna filmet, és a film teteje (a kép) alulra került. Én meg ott néztem, hogy valami gond lehet. És a fájlokat összehúztam, és utána megjavult. Meg a barátommal beszélgettem, és valahogy most annyira más volt ez az álom. :)

Ma pedig olyan volt, hogy összekötöttem a megtörténteket az álommal. Tudtam, hogy mit olvastam este, még az író nevét is tudtam, és a könyvei címét. Meg tudtam, hogy a medvéhez ne menjek oda, ne higgyek annak az embernek. (az volt, hogy valaki minden állattal jóban van, és oda akart hívni, hogy engem se bánt) De a lényeg, hogy most is olyan furcsán viselkedtem álmomban. Most mindent megnéztem, és láttam is azokat, amiket megnéztem. Arcokat is, holott máskor nem látom, ha nézem sem. Be tudtam azonosítani az emlékeimből, hogy ki kicsoda.

(bocsi hosszú lett.) :)

A kérdésem az, hogy ez lehet-e a tudatos álmodás kezdete, és hogy hogyan fejleszthetném tovább?


2011. jún. 29. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:

oh, én nagyon szokszor álmodok tudatosan :D az benne a legjobb, hogy a lehetetlen valósággá válik számomra (fáról fára ugrás, tériszony nélkül :D)

ez biztos hogy a kezdeted :DDD

de fogalmam sincs, hogy fejleszd tovább :\

2011. jún. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Akkor jól sejtettem hogy ez a kezdete. :D
2011. júl. 1. 14:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Húú, nekem rengeteg ilyen álmom van/volt. A számomra legdurvább az volt, mikor kiskoromtól kezdve éveken keresztül azt álmodtam, hogy menekülök valaki elől. Üldöznek. És az egyik ilyen álmom kezdetekor, pár évvel ezelőtt, elegem lett. Menekültem, közben mondtam magamnak, h nem igaz, h megint ezt álmodom, elegem van belőle. Többnyire ilyenkor fel szoktam kelni, de most nem ébredtem fel. És ennek tudatában voltam az álmomban is. Meg annak is, h álmodom. Úgyhogy szépen futás közben elbújtam egy bokor mögé, majd az üldözöm megállt, elkezdett keresni, és én lelőttem. Azóta nem álmodtam üldözőset.

A másik visszatérő, szintén kiskoromtól, hogy ki tudok ugrani akárhonnan. Nem repülök közben, csak nem töröm magam össze. Panelban lakunk, 4-iken (a valóságban). Álmomban, akármikor álmodom itthoni környezettel, ki tudok ugrani az ablakon, mintha a székről ugranék le. Zuhanok, és félek, de nem annyira, hogy felébredjek, mert tudom, hogy álmomban nem töröm magam össze.

2011. júl. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Olvass utána a témának, fejleszd a nappali tudatosságot, és az segíteni fog. És jegyezd le az álmaid.
2012. febr. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!