Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Van rá módszer, hogy 2 óra...

Van rá módszer, hogy 2 óra alvással 8 óra alvás eredményét produkáljuk?

Figyelt kérdés

Egyszer olvastam, hogy egy srác tudatosan úgy csinálja, hogy csak 2 órát alszik, miközben az 8 óra alvás teljesítményének felel meg az. Talán itt választ kapok, hogy lehetséges-e ez és ha igen, akkor hogyan.

Előre is köszönöm a(z) (értelmes) válaszokat.


2011. nov. 21. 01:34
 1/6 anonim ***** válasza:

2 órát az keveslem, de valószínűleg az egész agyban dől el, és néha néha meglehet ezt csinálni.Hosszú távon semmiképp sem egészséges. Szóval mielőtt elalszol, koncentrálj.

Egyébként egy felnőttnek napi minimum négy óra alvásra van szüksége.

2011. nov. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
olyan lehetséges, hogy 1-1 órákat alszol, viszont ahhoz olyan időbeosztás is kell, mert a ~8 órára így is szükséged van
2011. nov. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tartósan nem lehetséges. 1-2 napot, esetleg egy szűk hetet kibír az ember, többet nem.

A felnőttnek egyébként min. 6-7 órára van szüksége, és az ember minél kevesebbet alszik, annál nagyobb esélye van megbetegedni (nem influenza természetesen) és elhízni. Olvass utána.


De... miért nem akarsz aludni?

2011. nov. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

meditáció.

Nem érdemes rendszeresen próbálkozni, de időszakos megoldásnak megfelelő.

2011. nov. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ki tudod kísérletetni, hogy pont az alvásciklusodnak megfelelő idő után ébredj fel, amikor kevésbé mélyen alszol. Ha ilyenkor ébredsz, kevésbé érzed magad fáradtnak még kevesebb alvás után is, mint több alvás után, alvásciklus közepén felkeltve... Nekem pár éve sikerült egy darabig így, persze azért nem két órákat aludtam, de sokkal könnyebben indultak a reggeleim kevés alvás után is.
2011. nov. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is csak olyanról hallottam, hogy az ember 1-1 órát alszik szünetekkel. De 1 óra alatt elviekben nem megy végbe egy alvási szakasz (90 percnyi NREM szakasz+X percnyi REM) Így elméletben ez mentálhigiénés szempontból rossz. Gyakorlatban meg valószínűleg valahogy mégis belezsúfolódik a REM (és így az álmodás) abba a kevés időbe.
2011. nov. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!