Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Önkorlátozó hiedelmek-nekem...

Önkorlátozó hiedelmek-nekem nem sikerül egyet sem megszüntetni. Ti hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

2012. márc. 17. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:
49%
Há mondjál példát, hogy milyen hiedelem gyötör?
2012. márc. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Először képzeld el, hogy milyen lesz az életed 1,5,10,20 év múlva, ha megmarad ez a hiedelmed. Utána döntsd el, hogy mit akarsz a helyébe rakni (tehát ne megszüntesd, hanem írd felül). Ezután képzeld el, hogy milyen lesz az életed 1,5,10,20 év múlva az új hiedelmeddel. Ezután jó, ha lemész alfába, vagy lecsendesíted az elmédet, és elismétled magadban az új hiedelmet min. 20-szor. Utána pedig amikor azon kapod magad, hogy a korábbi, korlátozó hiedelmedre gondolsz, mondd magadban, hogy töröl! töröl! és ismételd el párszor az újat.

A másik módszer, hogyha továbbra is kitartasz a korlátozó hiedelmed mellett, hogy csinálj valami vicceset és váratlant (pl. guggolj le csak úgy). Ezután azonnal gondolj az új hiedelmedre. (Azért kell gyorsan, mert ha elég vicces, akkor a környezetedben nevetni fognak, így pozitív érzelmek kapcsolódnak ehhez az új hiedelemhez.)

2012. márc. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ki fogom próbálni.

Egyébkén alapvertő probléma szerintem, hogy számos különböző hiedelem egymást erősíti vagy gyengíti, így egyenként nehéz felülírni.

Másik probléma, hogy nem merek "helyette" valami konkrétat vizualizálni, mert nem tudom előre, hogy az valóban olyan jó lesz-e nekem végül, vagy félrenyúlok, a nagyon általános pozitív képeket meg nehezen fogadja el az agyam, mint pl. hogy "boldog" vagyok vagy hasonló.Az ilyen képek vagy affirmációk túl tágak, nálam nem vezetnek célhoz.

Az is probléma, hogy szerintem a tudatalattiban vannak még mindig gátló hiedelmek, és mivel nem tudatosak, nem tudok vele mit kezdeni.

És persze probléma, hogy ezek az agyam szerint nem hiedelmek, hanem TÉNYEK, ami lerontja az eredményességet, mert az egyik önkorlátozó hiedelmem, hogy a tényekkel nem lehet mit kezdeni, mivel azok vannak, létük pedig nem hit vagy programozás kérdése.

Persze az egyik hiedelmem, hogy nekem nem jár a jó. Ez családi örökség, nehéz áttörni.

Minkettőtöknek adtam zöld kezecskét, örülök hogy itt jártatok.

2012. márc. 18. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!